Wpis z mikrobloga

Po niektórych wykopkowych wpisach potwierdza się, że te śmieszki normiki szkolne dostają za swoje w momencie jak zdają szkołę i idą do pracy. Wszystkie te filmy typu Zemsta Frajerów czy pocieszenia dorosłych typu "nie płacz Mati, ty pójdziesz na studia, zrobisz karierę, będziesz kimś, a oni nikim" - to się sprawdza.

Już pojawiają się wpisy ramoli, że jak to dziecioki nie doceniają tych "beztroskich lat szkoły". Jak będą do pracy musieli iść to zatęsknią. Nie wiem, czy serio niektórzy tak tęsknią za siedzeniem w brudnej ławce na twardym krześle cały dzień, słuchanie pierdzielenia o dwudziestowiecznych patostreamach opisanych w Weselu oraz interpretacji jak to wspaniałe są dzieła Chłopi, czy tam Ferdydurke?

W jakich wy Januszeksach pracujecie, że tęsknicie za kilkoma minutami przerw pomiędzy dłużącymi się lekcjami, albo za rarytas uważacie, że możecie sobie z kolegami pokopać raz w tygodniu gałę na wuefie? Pracujecie '6 dni w tygodniu od 6:30 do 22' #pdk i gardzicie mentalnością niewolnika która nie pozwala wam spotkać się z kolegami w niedzielę na grilla czy pograć w kosza na osiedlowym boisku bo robią to w tygodniu a wy wtedy jesteście w pracy a potem nie macie na nic siły?

No ludzie, aż smutek bierze jak się czyta te wysrywy. Jeszcze te opowieści typu "Pan Janusz powiedział, że muszę odrobić te 3 godziny, które mi się zebrały ze spóźnień, bo ja myślałem, że czas pracy się liczy od podbicia karty a ja 15 minut jeszcze wchodzę do oddziału i się przebieram. Kolega doniósł, że nie przychodzę 15 minut wcześniej jak inni, i teraz mi obcięli premię." I komentarze innych niewolników, że "praca się zaczyna od momentu usiedzenia na stanowisku pracy przygotowanym, musisz przychodzić wcześniej." XD

Niby 25 lat wolności, a mentalność nadal post-sowiecka.

#bekazpodludzi #praca #pracbaza #szkola #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
Rimfire - Po niektórych wykopkowych wpisach potwierdza się, że te śmieszki normiki sz...

źródło: comment_50HwPL0beuTK1G2We7cp8HQN8pKJAfhS.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Rimfire Ja tam ni #!$%@? nie tęsknie xd Praca jest akurat dużo lepsza, masz przynajmniej za to kasę i nie jest to tak nudne. No chyba że #!$%@? w kamieniołomach za 1700zł, wtedy jednak szkoła lepsza.
  • Odpowiedz
@Niebieski_mazak: Od razu po szkole wiadomo, nie ma się nie wiadomo jakiej roboty, ważne żeby po prostu się podobała i wtedy to będzie lepsze. + pracy jest też taki że za guwniaka byłeś na utrzymaniu rodziców itd. do póki nie skonczyles szkoly. Nie mogles sobie pozwolic na wiele rzeczy. A gdy juz konczysz szkole, idziesz do pracy, ogarniasz pierwsze mieszkanie to jesteś już bardziej wolny no i kasę wydajesz na co
  • Odpowiedz
@Rimfire: po prostu w wiekszosci wypowiadaja ise tutaj ludzie, ktorzy tyraja u janusza za marne grosze + przegrywy, ktore w zyciu nie mialy kobiety i masz taki a nie inny obraz. Popatrz sobie, ze mikro ogolnie jest zawalone zalami, cisnieciem po mirabelkach. Ich ambicje sie koncza na wyjsciu do gownoroboty i ogladaniu anime.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Ja tęsknię za szkolnymi latami bo był kompletny brak odpowiedzialności i przewijała się masa nowych znajomości. Teraz obowiązki nie pozwalają mi np iść na balety w środku tygodnia albo grać w jakieś mmo z ziomkami do 5 nad ranem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
bo był kompletny brak odpowiedzialności i przewijała się masa nowych znajomości


@maad: Ja o tym dokładnie mówię.

Brak odpowiedzialności = wyjebongo na oceny i byle zdać do następnej klasy, hulaj duszo na przerwach i po szkole

masa nowych znajomości = z automatu miałeś ziomków poznanych w swojej klasie i klasie z którą miałeś wuefy, a teraz boisz się zagadać do kogoś więc nie masz ziomków
  • Odpowiedz
@maad: I miało się w dupie rachunki, wydatki i skarbowke oraz zus. Pamiętam jak mając 16 lat w którymś miesiącu sobie dorobilem 1000 zł xd Jaki to był wtedy hajs xd
  • Odpowiedz
@Rimfire: brak odpowiedzialności czyli nie musiałem się martwić tym co koleżka @Hababubu: opisał niżej.

co do znajomych - chcesz mi powiedzieć, że teraz pracując 8h i po powrocie ogarniając obowiązki domowe mam większe szanse na zdobycie znajomych niż to było w szkole? nie trolluj mi tu ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz wyjście ze znajomymi to planowanie i szukanie terminu(część z nich ma już dzieciaki albo mieszka
  • Odpowiedz
@SkorpionX: xDD jak mogłem olewać obowiązki które mnie nie dotyczyły? praca, dom, utrzymanie rodziny?
Chyba że chodzi ci o olewanie obowiązków szkolnych które miałem mając te 16 lat. Tylko nie wiem skąd wniosek że je olewałem? ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz