Wpis z mikrobloga

dobra bo #!$%@? dostane
dlaczego tu jest nie?
rodzice mówią, że dlatego, że zbliżam się do drogi głównej i nie widze drogi podporządkowanej, więc się nie zbliżam do krzyżówki z taką drogą, ale jakbym jechał z innej strony to bym się zbliżał. przecież to nie ma sensu to ich łumaczenie
błąd w programie czy jest jakieś wytłumaczenie?
#prawojazdy #pytaniedoeksperta #pytanie
hehexdlollmao - dobra bo #!$%@? dostane
dlaczego tu jest nie? 
rodzice mówią, że dl...

źródło: comment_INjdONKCcQlA4FQNrrULw5Cap1w8jecl.jpg

Pobierz
  • 160
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao Tam w książeczce nie ma z, bo jest inaczej sformułowane i wyrywanie z kontekstu tylko jednego fragmentu nie ma tutaj zastosowania @memento_mori

Skrzyżowanie z drogą podporządkowaną

na której kierujący zbliżający się do skrzyżowania jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa kierującym zbliżającym się do skrzyżowania drogą oznakowaną jako droga z pierwszeństwem


Dla mnie to jest to samo.
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao Może znaki znasz, ale definicji drogi podporządkowanej (wziąłem z PWN) już nie.

A to jest właśnie ta definicja droga podporządkowana «droga, po której jadące pojazdy, zbliżające się do krzyżującej się z nią drogi głównej, mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym tą drogą»

Także się doucz ;)
Gdybyś znał tę definicję to nie miałbyś problemu z pytaniem. Kończę dyskusję.
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao A wiesz dlaczego jest w pytaniu z?

Bo w skrzyżowaniu jakąś droga krzyżuje się Z jakąś inną a nie mogli Ci napisać skrzyżowaniu drogi podporządkowanej z drogą podporządkowaną. Na tym polegało pytanie aby ocenić Twoją znajomość znaków i zasad drogowych.
  • Odpowiedz
Odpowiedź b.


@cincin27: No popatrz, a ja dzisiaj akurat się wybieram na grilla do kolegi z laptopem. Jest to w miarę budżetowy laptop, ale ma dedykowaną kartę graficzną, bo uświadomiłem go, że jak sobie kupi takiego z integrą, to dość szybko tego zakupu będzie żałował.

Czyli odpowiedziałeś źle, bo ja ze sobą żadnego laptopa
  • Odpowiedz
@cincin27:

Czy w przedstawionej sytuacji zbliżasz się do skrzyżowania z drogą, po której jadące pojazdy, zbliżające się do krzyżującej się z nią drogi głównej, mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym tą drogą?


Proszę, podstawiłem Twoją ukochaną definicję do pytania. I wciąż można na nie
  • Odpowiedz
@Szysznik Jadąc drogą podporządkowaną nie możesz zbliżać się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną - to wynika zarówno z obrazka czy definicji drogi podporządkowanej.

Droga podporządkowana krzyżuje się tylko z drogą główną/drogą z pierwszeństwem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cincin27: na ile zdałeś maturę z języka polskiego?

Tutaj wszyscy wiedzą co oznacza ten znak i jaka jest rzeczywistość występująca za znakiem.

Chodzi o to, że tak sformułowany dobór słów w pytaniu za pomocą języka polskiego umożliwa co najmniej dwie
  • Odpowiedz
Jadąc drogą podporządkowaną nie możesz zbliżać się do skrzyżowania z drogą podporządkowaną


@cincin27: Problem w tym, że i tak, i nie.

Jeśli weźmiesz czasownik "krzyżować się" i odmienisz go do formy (doszło do czego?) "skrzyżowania", to masz
  • Odpowiedz
@patrolez Polonistą nigdy nie byłem, przyznaję.

No ale z tego co rozumiem to ten tekst nie powinien być do mnie.

Ja doskonale wiem, że skrzyżowanie składa się z dwóch przecinających się dróg. Ale będąc na drodze podporządkowanej dojeżdżasz do skrzyżowania tej drogi Z drogą z pierwszeństwem.
  • Odpowiedz
Ale będąc na drodze podporządkowanej dojeżdżasz do skrzyżowania tej drogi Z drogą z pierwszeństwem.


@cincin27: ale w pytaniu nie ma dwóch magicznych słów "tej drogi". wtedy problem nie istnieje bo wiadomo o co chodzi
  • Odpowiedz
@hehexdlollmao: Bo musisz użyć mózgu i na podstawie zdjęcia oraz definicji drogi podporządkowanej domyśleć się, że chodzi o tę drogę. Ale widzę Ciebie to przerasta.

I wyżej na podstawie znaku A-6a wyjaśniłem, że ta droga którą aktualnie jedziesz jest jakby pomijana jeśli chodzi o nazwanie skrzyżowania.
  • Odpowiedz