Wpis z mikrobloga

Robię kurs na #prawojazdy
Ostatnio na jazdach instruktor tłumaczył mi coś i wtrącił:
- wiesz ja mam żonę, ona gotuje i ogarnia 4 palniki jednocześnie, jej nic nie wykipi ani się nie spali. To jest dowód, że kobiety też są inteligentne i mają podzielność uwagi
Ja parsknelam na myśl co byłoby gdyby powiedział taki tekst feminazistce. Już widziałam jej minę jakby usłyszała dowód na inteligencję kobiet jakim jest obsługa czterech palników na raz XDD

#feminizm #rozowepaski
  • 12
@Spajkodron3000: to akurat słabe porownanie, bo pokrętłem od palnika kręci się może raz na parę minut a w samochodzie cały czas sie kręci kierownicą, reguluje szybkość itd. Nie mówiąc już o tym, że stopień wciśnięcia pedału gazu nie jest proporcjonalny do prędkości na danym biegu (porównaj jazdę z górki i pod górkę, z górki możesz puścić całkowicie gaz i jedziesz, pod górkę prawie do dechy wciskasz i jedziesz powoli).
@Spajkodron3000: Jeśli utworzysz wykres dowolnej cechy u człowieka i na osi poziomej zaznaczysz natężenie tej cechy a na osi pionowej odsetek ludzi posiadających takie natężenie to powstała na wykresie krzywa będzie przypominała kształtem dzwon.

W przypadku kobiet często ta krzywa jest bardziej płaska niż u mężczyzn (i tak jest też w przypadku IQ) co oznacza, że jest mniej kobiet skrajnie głupich jak i wybitnie inteligentnych, czyli mniej kobiet odstaje od średniej.