Wpis z mikrobloga

Taka sprawa. Mam ThinkPada x240 ze swapem płyty z x250. Jak wiadomo, x250 ma ten normalny touchpad z fizycznymi przyciskami.
A w swoim x240 mam ten clickpad dotykowy. Po swapie na MOBO z x250 na Linuxie nie działa PPM touchpada (tylko gest dotknięcia 2 palcami, a jestem przyzwyczajony wcisnąć go fizycznie, co nie działa i powoduje zwykłe kliknięcie). Na Windowsie wystarczy wrzucić sterownik do touchpada od x240 i jest wszystko OK.
Co zrobić na Linuxie?
Korzystam z elementaryOS.

#thinkpad #komputery #linux #elementaryos #linuxmasterrace
  • 10
@time0ut: właściwie to nie sprawdzałem na innych DE, ale co do tej opcji ze screena - próbowałem i nie działa. Custom configi xorg synaptics też nie dają pożądanych efektów. Będę to musiał przeżyć. :V
@kuba130000: Nie dam Ci dokładnej instrukcji, bo nie pamiętam poleceń z głowy (robiłem to lata temu na RHEL-u na T430). Moją ideą było przypisanie do kombinacji Win+F1 włączenia/wyłączenia touchpada.

W Twoim przypadku trzeba będzie znaleźć scancode PPM jako przycisku i PPM jako stuknięcia 2 palcami. A dalej to można wykombinować na kilka sposobów:
a) wywołać skrypt, który wyśle scancode stuknięcia po naciśnięciu przycisku
b) ustawić w tle usługę, która będzie nasłuchiwać
mam x240 ale po awarii siadła mi płyta główna więc kupiłem płytę od x250, bo też pasuje + obsługuje 16GB RAM zamiast 8GB.


@kuba130000: na problem wiele nie pomogę. Ale z tą obsługą pamięci coś nie halo, w moim X230 - mam 16Gb założone ;)
z tego co czytam, to 16gb działa też w x240, ale musi to być dwa moduły po 8gb.