Wpis z mikrobloga

Do matury zostało jeszcze 261 dni.
Tyle mam do przygotowania z matmy, chemii i biologii. Tutaj przy chemii pojawia się zapytanie czy fizyka nie jest prostsza? Osobiście dla mnie chemia mi szła, fizykę widziałam obrazowo (nie wiem jak xD). Zmieniać przedmiot czy nie?

Chciałabym składać papiery do Poznania (stomatologia).

#matura #chemia
  • 15
@kickli: chemia mamy tam jakieś przygotowanie po szkole raczej kilka h

Fizyka nic, samemu się przygotowujesz.

Z chemii tak będę chodzić na te zajęcia ale zawsze kilka godzin w domu sama będę coś robić.
@Hiobe: Możesz sobie wybrać i fizykę i chemię najwyżej do jednej z nich się przygotujesz a drugą olejesz jeżeli coś ci będzie sprawiało trudności nie do przeskoczenia. Z rozszerzeń możesz mieć 0% i zdasz maturę więc chyba lepiej spróbować obu rzeczy niż później żałować. Ewentualnie jeżeli zdecydujesz się z czegoś zrezygnować to bodajże do stycznia(?) możesz zmienić swoje wybory.
Dużo osób żałuje że wybrało stome po 20 latach pracy, bo ciągle robią to samo. Zero rozwoju w tej pracy, chyba że dostaniesz się na chirurgię szczękową, a to nie takie proste. Studia stomatologiczne są fajne, bo są podobne do lekarskich, ale praca to typowe uzupełnianie ubytków przez całe życie. Dlatego @Hiobe radzę Ci słuchać @fenis ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Nie wmawiaj sobie że przez 30 lat nie
@Hiobe: A co do matury to polecam rozpocząć powtórki od jakiegoś vademecum z gimnazjum, następnie z Nowej Ery, a później zrobić ze 100 arkuszy, i niektóre rzeczy doczytywać z książek typowo studenckich. Unikaj zbiorów zadań do powtórek.