Wpis z mikrobloga

Byłby ktoś zainteresowany wyjazdem do pracy w Szkocji, w Aberdeen?
Wrzucam ponownie, tym razem trochę dłuższe, z odpowiedziami na niektóre pytania. Niestety kontakt z wszystkimi 'zdecydowanymi' urwał się; niezdecydowani są dalej niezdecydowani. Jeśli to czytasz i sądzisz, że komuś może to być pomocne, daj plusa. Do osób, które jako co drugiego słowa używają 'depresja': chętnie pomogę ale nie jestem niestety lekarzem.
Zwolnił mi się jeden pokój, w sumie dwa ale nie chcę za bardzo z mieszkania robić hotelu. Mogę pomóc z CV, listem, numerem NIN, kontem bankowym, pokierować odnośnie szukania pracy itp. Mieszkanie jest moje więc preferuję kogoś spokojnego, niepalącego, przynajmniej z podstawowym angielskim co bardzo ułatwi życie mnie i tej osobie. Dużo pracuję, nie mam telewizora, w mieszkaniu nigdy nie było imprezy, w dni wolne zwiedzam Szkocję lub Polskę. Miasto kręci się wokół przemysłu naftowego, są tu dziesiątki firm z tego sektora, lotnisko, heliporty, platformy wiertnicze, sporo się buduje, min drugi port i stadion, kilkanaście domów opieki, oczywiście puby i hotele. Jest college gdzie sam chodziłem i dwa uniwersytety. Jest biało. Niestety loty bezpośrednie do Aberdeen są tylko z Gdańska, jest natomiast sporo połączeń z innych lotnisk do Edynburga i Glasgow. Co do kosztów to 350 miesięcznie, wszystko wliczone. Za ogarnięcie CV czy pokazanie gdzie trzeba się udać i co zrobić nie chcę oczywiście nic. Jeśli ktoś jest zainteresowany, pisać smialo. Jeśli ktoś jest zainteresowany na poważnie, napisz coś o sobie, co potrafisz, czego oczekujesz, co chciałbyś osiągnąć. Postaram się pomóc.
IT - niestety kiepsko z tym w Aberdeen, zawsze coś się znajdzie ale polecałbym raczej Edynburg
Jak długo zajmie mi szukanie pracy - głownie zależy to od zaangażowania w jej szukanie, ilości wysłanych CV, znajomości angielskiego i odrobiny szczęścia; ja znalazłem po dwóch tygodniach, znajoma też po dwóch tyg, kumpel dosłownie na drugi dzień po przyjeździe
Ile potrzebuję na start - tygodniowy bilet autobusowy to 20 funtów, jedzenie dość tanie, ceny porównywalne do polskich, dobrze jest zabezpieczyć sie finansowo na 2 miesiące
Nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy wszelkiej maści mechanicy, elektrycy, elektronicy, osoby do opieki nad starszymi osobami, pielęgniarki, budowlańcy, oraz ludzie nie bojący się pracy. Brak tu raczej typowych fabryk, dużo za to firm sprzątających. Jak coś, pytać, chętnie odpowiem.
Jutro lecę do Polski na tydzień (świętokrzyskie), można się spotkać i obgadać sprawę.
#uk #szkocja #emigracja #praca #pracbaza #pracazagranica #anglia
  • 13
@pol-scot: skąd ze świętokrzyskiego jesteś? córka miała jechać do niemiec ale coś nie wyszło.. podeślę jej info.. może Szkocja jej podpasuje.. jestem z Kielc dlatego pytam