Wpis z mikrobloga

Lewacka Szwecja znowu ogranicza wolnosc obywateli. W ciągu najbliższych kilku lat 4250 kilometrów szwedzkiej sieci drogowej zmieni ograniczenie prędkości na 80 km/h z 90. Wg statystyk ok 50 procent samochodów osobowych i 70 procent ciezarowych jeździ w Szwecji zbyt szybko. W tym roku prędkość zostanie zmniejszona na 1110 kilometrach szwedzkich drog.
Dotyczy to dróg o dużym natężeniu ruchu, które nie mają rozdzielonych pasow ruchu. Obniżenie prędkości jest częścią pracy nad wizja Zero. Cele jest, aby nikt nie został zabity ani poważnie ranny w wypadkach drogowych na szwedzkich drogach. Aby osiągnąć ten cel, ograniczenia prędkości zostana dostosowane do standardu drogi. Na czesci drog natomiast limit zostaje podniesiony z 90 do 100 km/h. To drogi z rozdzielonymi pasami ruchu.
Szwecja odnotowała najwyższą liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych od dziewięciu lat. Ubiegłego roku. 325 osób zginęło na drogach, czyli o 72 więcej niż w 2017 r.
Na tych drogach będzie także więcej fotoradarow. Na szwedzkich drogach jest ich już ponad 1600.
Priorytetem jest ustawienie większej liczby fotoradarow na trasach, na których ograniczenie prędkości jest teraz zmniejszone. Zmniejszenie prędkości z 90 do 80 km/h wydłuża czas podróży o 50 sekund na 10 km. Obliczenia szwedzkiej administracji transportu pokazują, że liczba zabitych osób spadnie o 40 procent jezeli wszyscy bedz jezdzic przepisowo. Dla porownania na polskich drogach stoi ok 431 fotoradarów, a uzupełnia je 30 systemów odcinkowego pomiaru prędkości, 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Ze wstępnych danych policji wynika, że 2018 roku na polskich drogach zginelo 2 838 osób.

#szwecja #bekazprawakow #bekazlewactwa #ciekawostki #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@JayCube @NaczelnyWoody: A to nie jesteś jakaś zarzutka, żeby ludzie przeczytali jego wpis? Zauważ, że takie słowa jak lewaki, p0lki, żydzi, LGBTQWRTY czy murzyni w Europie są bardzo chętnie plusowane/wykopywane na wykopie. Wykopy informacyjne bez kontekstu politycznego zawsze miały ciężej( ͡º ͜ʖ͡º)
Kto normalny psychicznie zaczyna wypowiedź od lewacka Szwecja, jeżeli to nie jest sarkazm?
  • Odpowiedz
Kto normalny psychicznie zaczyna wypowiedź od lewacka Szwecja, jeżeli to nie jest sarkazm?


@sawa12721: Nie wiem... Szwecja jest bardzo poularna na wykopie ostatnio...
  • Odpowiedz
@MuszkaPikus: Ryzyko smierci w wypadkach we Francji to okolo 6 na miliard przejechanych kilometrow. W Szwecji to 3 a w Polsce ponad 14...
A drogi w Szwecji, poza glownymi trasami sa takie sobie...
  • Odpowiedz
@JayCube: Wszystko ok tylko strasznie #!$%@? mnie wrzucanie wszystkich drog do jednego worka. Codziennie jezdze 172 i ruchu tam prawie w ogole nie ma jest fajnie i szeroko a ja mam 80 jechac? Chyba ich #!$%@? nadal bede jezdzil tam ze 120.
By sie wzieli za arabow i starszych co jezdza jakby prawko w czipsach znalezli.
Przejezdzajac przez Göteborg jest niby 80 a i tak kazdy 100+ jezdzi xD
  • Odpowiedz