Wpis z mikrobloga

art 52 KW, art 65 KW, art 50 KW.


@Kezcliw: Żaden nie miał zastosowania. Oczywiście, można podać podstawę z d... wziętą i na początku słychać, że policjanci coś przebąkiwali o "nielegalnym zgromadzeniu", można nawet zatrzymać, ale nie gdy obywatele znają prawo (i wiadomo, że nie odpuszczą), gdy jest filmowane, i gdy wszystko dzieje się w centrum Warszawy.
@Andreth: Miał czy tego chcesz czy nie, od egzekwowania poleceń policjant ma śpb, gdyby to byli policjanci z jajami a nie OP to by się skończyło na glebowaniu i tyle by było z tej obywatelskiej postawy. Jak się ktoś nie zgadza z tym co policjant mówi to od tego są skargi w prokuraturze a nie stawianie oporu na ulicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Kezcliw: @niebiesko-niebieski: wy obaj wiecie, że w normalnym państwie prawa takie zachowanie (wymyślanie podstawy faktycznej) wskazuje na łamanie prawa - i za takie coś powinien grozić wylot że służby i spotkanie z prokuratorem. Jak można ufać policjantowi takiemu jak Ty @niebiesko-niebieski który kłamie przeprowadzając czynności służbowe - co za różnica czy kłamie przy legitymowania czy podczas przeszukania?
@megawatt: @niebiesko-niebieski: Ale po co kombinować skoro podałem podstawy faktyczne legitymowania, czy tego się chce czy nie to policjant legitymować może, albo wiąże się to z byciem podobnym do poszukiwanego, albo z popełnionym wykroczeniem, albo z byciem świadkiem czegoś, albo z nerwowym zachowaniem legitymowanego albo znajdowaniem się w miejscu zagrożonym. A jak komuś się to nie podoba bo państwo policyjne to przecież od tego są wybory żeby głosować na partie
. Egzekwowanie prawa nie jest zamordyzmem tylko pracą policji, za to płacisz im podatki.


@Kezcliw: Słowo kluczowe "egzekwowanie prawa". Nie nękanie osób akurat nie podobających się władzy.

Mam prawo wylegitymować kogoś? Mam. Jest podstawa prawna? Jest. Jest ściana pełna zakazanych mord osób poszukiwanych? No jest. Gościu jest podobny? Wg mnie jest i należy to sprawdzić, czy mi się tylko wydaje, czy faktycznie jest poszukiwany.


@niebiesko-niebieski: Owszem, takie knajackie sztuczki już