Wpis z mikrobloga

@bruise93 Jakby mnie na front wyprawili z takimi racjami to bym zdechł szybciej z głodu, niż wróg zastrzelił ( ͡º ͜ʖ͡º)
A zanim by doszło do starcia to by mnie przeciwnik znalazł na wpół żywego i musiał dokarmiać
@PtactwaWiele: normalni pracownicy w cywilizowanych krajach jeśli przekraczają określona liczbę godzin w pracy to prawodawca ma obowiązek ich wyżywić lub zapłacić dietę. Przy 24h w pracy poza domem OPowi należałoby się zależnie od kraju w EU średnio 30e. U nas nie wiem ile teraz dieta wynosi ale około chyba 90zl za dzień ? Wiec Ty i tych 160 plusujacych jesteście mentalnie niewolnikami...
zdradze Ci sekret ale normalni pracownicy, w normalnych firmach nie dostaja w ogole nic do jedzenia tylko przynosza swoje xDD


@PtactwaWiele: W niejednej firmie prywatnej czy państwowej pracownicy dostają jedzenie. Jak po maturze w wakacje pracowałem w fabryce na linii produkcyjnej to wszyscy z danego działu dostawali pełny obiad na stołówce. Obiad przysługiwał niektórym tylko działom.
Znam też firmę państwową, która daje pracownikom jedzenie jeśli muszą pracować danego dnia w terenie.
@PtactwaWiele:
art. 232 kodeksu pracy:
Posiłek regeneracyjny należy się pracownikom, którzy wykonują pracę związane z wysiłkiem fizycznym:
- powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 2000 kcal (8375 kJ) u mężczyzn i powyżej 1100 kcal (4605 kJ) u kobiet, 
- powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych,
@PtactwaWiele: @PtactwaWiele: wyżywienie/dieta w niektórych krajach obowiązuje nawet jeśli siedzisz w pracy nawet w biurze powyżej ilestam godzin ;-) 24h w pracy w przypadku żołnierza podejrzewam jest normalnie płacone jako etat wiec musi być coś w zamian za tyle godzin „na raz”. Dljatego wyżywienie OPa to całkiem normalna rzecz :) w Polsce tez są firmy, które na nadgodziny np zamawiają dla pracowników pizzę czy obiady, a niekoniecznie za nie płaca