Wpis z mikrobloga

@PreczzGlowna: Ja na to patrzę z politowaniem, bo Kościół zaczął już walkę o przetrwanie. Polska to w zasadzie ostatni europejski kraj, gdzie Kościół ma tak silną pozycję, a jak masz perspektywę utraty pieniędzy, władzy i przywilejów, to robisz wszystko, żeby się tylko utrzymać - wymyślasz wrogów, wprowadzasz poczucie oblężonej twierdzy, konsolidujesz popleczników. Ale to pokolenie w końcu wymrze i głos takich panów jak Jędraszewski nie trafi już go nikogo, bo
  • Odpowiedz
@Wentrosz: W jaki sposób mam cię przekonać, ze nie rozumiesz slow w ojczystym języku? Mam ci wkleić encyklopedyczna definicje?

Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata.

M. Gulczyński, rozróżnia ideologie postępowe i wsteczne, prawicowe takie jak nacjonalizm, liberalizm lub konserwatyzm i lewicowe takie jak komunizm, socjalizm lub socjaldemokracja.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Prześledźmy ten ciąg myślowy! Najpierw na mnie naskoczyłeś, potem wkleiłeś coś bez próby wyjaśnienia, a na koniec zwyzywałeś. Ergo: to ja jezdem gópi. QED! xDD
Masz dokładnie takie pojęcie o wnioskowaniu, jak @selawi o ortografii czy @koroluk o kategoriach pojęć.
  • Odpowiedz
@koroluk: jest wielu ateistów, którzy trzymają z "prawą" stroną (na wypoku nieraz można było zobaczyć takie deklaracje), ciekawe jak oni reagują na takie informacje o wrogiej ateistycznej ideologii?
  • Odpowiedz