Wpis z mikrobloga

Osobowość schizoidalna – zaburzenie osobowości #!$%@?ące się tendencją do izolowania się, niewytwarzania silnych związków oraz wycofywania się z kontaktów emocjonalnych i społecznych, uznawania ich za niepotrzebne.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość_schizoidalna Polecam to poczytać każdemu #przegryw (może to akurat o nim). Ja kiedyś uważałem się po prostu za introwertyka, ale wciąż czegoś mi brakowało aby w pełni się zdefiniować. O tym zaburzeniu dowiedziałem się niedawno i pierwszy raz w życiu czytając coś, miałem uczucie czytania o sobie, mimo że wpis na wiki jest długi i szczegółowy.

#depresja #psychologia
  • 9
@azbestowy_zolnierzyk: stawianie sobie diagnozy jest spoko jeżeli tym samym uświadomi nas że potrzebujemy podjąć jakieś działania, to nas pokieruje do specjalistów, a oni już sprawdzą czy to co mówimy się zgadza.
@azbestowy_zolnierzyk: mi trochę dało.
Po pierwsze poczułem jakąś taką ulgę, zeszła ze mnie część ciśnienia związana z poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie "czemu taki jestem? czemu tak to czuję?".
Po drugie, ponieważ ktoś już tak miał jak ja, można wyciągnąć wnioski z ich żyć oraz wypowiedzi lekarzy, na temat tego jak sobie z tym radzić. Być może te osoby nigdy się nie wyleczyły, ale wystarczy że opanowały jakieś techniki które poprawiły ich