Wpis z mikrobloga

W sumie nie żałuję, że byłem. Ludzi mnóstwo, komunikacyjny dramat.

Wielki szacunek dla służb za ogarnianie tego burdelu. Ze smutkiem obserwowałem chwilowy chaos jaki powstał i fakt, że poza garstką osób nikt nie słuchał poleceń policji...

W komentarzu dorzucę ze dwa ujęcia z #lotnictwo

#defilada #katowice #wojsko #militaria
MentorPL - W sumie nie żałuję, że byłem. Ludzi mnóstwo, komunikacyjny dramat.

Wielki...

źródło: comment_fombLOHtuUQTYguwyAP4gOgKie7WG85f.jpg

Pobierz
  • 31
@Ofkorsxd Nikomu nie będę łatki dopinał bo to byli i młodzi i starzy - zero myślenia ani jakiegokolwiek respektu dla osób pilnujących porządku. Generalnie gdyby w tamtym momencie coś się złego wydarzyło to ludzie by się tratowali na sto procent. Byłem na ul. Korfantego i już sama medyczna ewakuacja to było wyzwanie dla służb bo ludzie nie współpracowali. Druga karetka musiała zostać wpuszczona przed rosomaka i poruszała się wzdłuż defilady.
@RRybak Ja mam na myśli to co się działo tuż po. Nie dało się w żaden sposób przedostać w cywilizowany sposób tylko ludzie się przepychali, nieracjonalnie zachowywali, tratowali się w drobnym stopniu. Gdy jechała karetka czy też policja to w żaden sposób nie chcieli się rozstąpić. Moment kulminacyjny był nad DTŚ gdy kilku policjantów bezradnie patrzyło jak nadciągające masy nie wykonują poleceń.
@RRybak: Kładka nad aleją rozdzieńskiego. Puszczali ludzi na przemian z różnych wejść co było logiczne żeby się to nie zarwało. Nagle po stronie spodka zrobił się zator i przestali puszczać ludzi. No to jak się rozjuszyli najpierw esbeckie mordy że państwo policyjne, potem że mają puszczać ludzi bo nie będą stali jak barany. I taki jeden #!$%@? czerwona morda i podburzał towarzystwo. Nagle zaczeli napierać na 2 (DWÓCH) Policjantów, którzy byli
@Ofkorsxd: @MentorPL: to czekaj czekaj, tyle wojska, tyle służb i nie mogą sobie poradzić z paroma sebkami i starszymi Januszami? To po co ten cały "pokaz siły" skoro na najniższym progu służby sobie nie radzą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MentorPL: Niestety ale tak wygląda rzeczywistość, cały ten Nasz kraj się uważa za cywilizowany rozgarnięty i w ogóle och ach a mentalnie jesteśmy dalej w DUPIE. Jeżeli jest Policja, Straż, Wojsko, Osoby kierujące ruchem czy też Inne organy do tego oddelegowane to mamy #!$%@? wręcz obowiązek stanąć i wykonywać polecenia. Szkoda strzępić ryja. Szkoda też że nie zobaczyłem do końca całości gdyż moją różową #!$%@?ął szerszeń xD. Ale zwiedziłem sobie karetkę
@Ofkorsxd Dodatkowe atrakcje Ci zapewniła? xD Moja mi prawie zemdlała przez ten ścisk, temperaturę i duchotę ale udało nam się odetchnąć w PasiBusie :D

@Lapidarny Jeżeli już to żandarmeria wojskowa, przecież wojsko tam Twardym nie wjedzie w tłum xD W dodatku nie znam wartości szacunkowych ile było osób ale to były dziesiątki tysięcy ludzi i policja i tak praktycznie gdzie mogła tam była. Gdyby sytuacja się zaogniła to na pewno osoby robiące