Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was korzysta z własnego routera zamiast sprzętu od UPC? Zastanawiam się nad kupnem i przełączeniem ich routera w tryb modemu z nadzieją, że połączenie będzie stabilniejsze. Mam "Compal Connect Box". Internet kilka razy dziennie potrafi przerwać, czas rebootu jest okropnie długi oraz opcje konfiguracyjne są dosyć ograniczone... Warto? Jedyne wątki w internecie które znalazłem są albo stare, albo nie posiadają wniosków.
#upc #siecikomputerowe
  • 17
  • Odpowiedz
@lunga: Połączenie WiFi niby jest, Windows zaczyna oznaczać sieć jako "bez dostępu do internetu" i po maksimum minucie wszystko znowu hula. Poza sprawdzeniem diod, które pokazują, że wszystko jest dobrze, nie przeprowadzałem jeszcze żadnej diagnostyki. Dzieje się to trzy, cztery razy dziennie, ale irytuje dosyć mocno.
  • Odpowiedz
@NashBridges: Chodzi o UPC-Free czy jak to tam zwą czy dziury w Compalu? To pierwsze całe szczęście da się wyłączyć, z czego zresztą korzystam. No chyba, że mi zdalnie włączyli.
  • Odpowiedz
@Lenrok572: Pracuję w IT i nadal uważam, że jest nieźle.
Można ustawić stałe IP po MAC, UPnP włączyć, zdalny dostęp jest, a nawet ustawić harmonogram godzinowy dla urządzenia dzieciaka..
No może VPN by się przydał, ale to już i tak dopiero w lepszych sprzętach, a nie najtańszym tp-linku.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lenrok572 No ograniczony, ale śmiało strzelę, że 90% domowych użytkowników (nie tylko "Januszy") nawet się do routera nie zaloguje bo niczego im nie będzie brakować. Masz zboczenie zawodowe i tyle.
  • Odpowiedz
@lunga: W connectboxie nie da się portów przekierować...
@gecio: też mam connectboxa, pierwsze co zrobiłem to przełączyłem go w tryb bridge( ͡° ͜ʖ ͡°). Aby móc włączyć bridge w UPC trzeba zadzwonić i przełączyć z IPv6 na IPv4.
  • Odpowiedz
Gdyby ktoś natrafił na ten wątek: wymieniłem router na Mikrotik HAP AC2. Prędkość po WiFi jest znacznie wyższa, połączenie zrywa jakby mniej, ale używam tego zbyt krótko, żeby stwierdzić ze 100% pewnością. Odpiszę po jakimś czasie jak wygląda sytuacja.

Zmiana nie jest szczególnie trudna, ale RouterOS Mikrotika może być nieco przytłaczający dla osoby, która nigdy nic nie słyszała o sieciach (lub jak ja, nieco liznęła temat podczas stawiania LAN party i studiów
  • Odpowiedz