Wpis z mikrobloga

O ja cię, jak dawno nie miałam chwili od początku do końca skończyć tradycyjnej ilustracji. Miałam czas co najwyżej na bazgranie i szybkie kolorowanie, a o dopieszczaniu mogłam zapomnieć. Cieszę się, że nadal coś tam umiem, a gdy rysuje się głównie na komputerze nie jest to takie oczywiste.

Kolejny update związany z #justynaceramika (jeśli ktoś pierwszy raz widzi wpis z tagu - maluję i odlewam kubki, ostatnio zostałam wyrzucona z januszowej pracowni ceramiki, próbuję szczęścia w innyn mieście i teraz sama coś tam próbuję działać i wyjść z bezrobocia i zostać artystą - co wielu słusznie się kojarzy z biedą). W przyszłym tygodniu może uda mi się wypalić glinę. Jeśli tak, będę gotowa pomalować to co mam i sprzedać w ramach etsy. Niestety jako że potrzebuję pieniędzy na życie a moje wzory maluję szybko, a zamówienia mi schodzą nawet dwa tygodnie... Muszę jak na razie ograniczyć je do minimum. Lubię robić customowe zamówienia, ale gdy rodzina i teraz już chłopak szukają Ci pracy "w zawodzie" (no bo przecież jak umiesz rysować to umiesz też www z automatu, ulotki i wizytówki prawda? I liczy się papier nie umiejętności. Jaaas ee.) to trzeba im udowodnić, że chociaż zarobię na jedzenie. Presja jest naprawdę ogromna, bo nie mogę tak naprawdę liczyć na to, że ktoś będzie mnie utrzymywał - bo nie będzie. Przykre to straszne ale takie jest życie. Nie urodziłam się ani ładna, ani bogata więc czeka mnie sukces albo most i praca w biedronce xD Zawiało trochę przegryw, ale mirko jest przynajmniej takim miejscem gdzie szczerze mogę powiedzieć jak jest, zamiast udawać jak na instagramie, że wszystko jest ok. Dostaję od was mega dużo wsparcia w wiadomosxisch i komentarzach. Jestem mega wrażliwą osobą i łatwo u mnie o załamanie, ale dzięki wam mam siłę tego nie rzucać i powoli idę dalej! Talentu nie chcę przehandlować za jedzenie. A propo instagrama - na moim koncie instagramowym @jus_kom często robię relacje z tego co tworzę, jeśli ktoś jest ciekawy procesu powstawania kubków czy rysunków - zapraszam do obserwowania. Z fartem mireczki i życzę miłego dnia, póki jesteśmy młodzi trzeba wziąć marzenia pod pachę i spróbować, bo na starość będziemy żałować! (uff, udało się skończyć jakoś pozytywnie). Tagi dla atencji - #tworczoscwlasna #rysujzwykopem #chwalesie #grafika #rysunek
Symmachus - O ja cię, jak dawno nie miałam chwili od początku do końca skończyć trady...

źródło: comment_fqzVkWfIjVPsEgB0YNLaH2gnBFcf4ZUS.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Symmachus: Ale to wszystko jest piękne
()

Nie myślałaś o skierowaniu się trochę w kierunku branży ślubnej? Zaproszenia, papeteria, kubki też widziałam jako zestawy w prezencie dla rodziców, świadków albo nawet młodych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Symmachus: O ja cię, ile curku! Płacisz mi za diabetyka.
Rysujesz świetnie takie bajkowe postacie. Słyszałaś może o konkursie piórko? Jest on dwuczęściowy. Wpierw część literacka a potem graficzna. Do zarobienia 100k, więc widzę cię tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dekonfitura Myślałam o tym. Jeśli chodzi o kubki to nawet nawet, ale jeśli chodzi o grafiki to często trzeba negocjować ceny aż do tego poziomu że się w sumie z tego rezygnuje. W narodzie niestety nadal panuje przekonanie że to pasja i coś robione hobbistycznie, nie za pieniądze. Są ludzie co to doceniają oczywiście, ale są w mniejszości.
@Stalowa_Figura Tak, słyszałam :) co roku jest mnóstwo zgłoszeń, ale chociaż można się pokazać
Jeśli będziesz szukać ilustratora to wal śmiało :) Jeśli chcesz coś wydać, możemy się podzielić późniejszym zyskiem. Wiem jak to jest :) A pisanie mi nie idzie tak dobrze jak rysowanie haha ( ͡° ͜ʖ ͡°)