Wpis z mikrobloga

Dzień 16/30 #freakzmedytuje

Czasami lepiej czasami gorzej. Jesteśmy tylko ludźmi, nie zawsze praktykowanie każdej nowej umiejętności przynosi rezultaty, nie zawsze się udaje i trzeba to zaakceptować. Zachodni "kołczing" stara się nam wmówić, że właśnie każda praktyka powinna przynosić oczekiwany rezultat jeśli odpowiednio się staramy - to nie prawda. Dużo ludzi się stara, a nie zawsze im to wychodzi i jest to w pełni naturalne. Należy czerpać przyjemność z samego praktykowania danej umiejętności czy jest to granie na instrumencie, taniec, medytacja, a nie tylko z osiągniętego rezultatu. Ciągle staram się to robić. Pamiętam jak uczyłem się nowych kroków tanecznych i jak wiele rozczarowania przynosiła mi realizacja, że to czego się nauczyłem nie wygląda tak jak sobie to wyobrażałem. W efekcie spisywałem całą naukę na niepowodzenie, znikała motywacja i dalsza chęć. Być może wielu z was od dawna wiedziało to co tutaj przedstawiam, ja nie, dopiero się uczę ^^
Mam też problem z zaczynaniem nauki nowych rzeczy, bo występuję u mnie coś w rodzaju:
" Po co zaczynać jak i tak nie będę w tym dobry, albo nie osiągnę perfekcjonizmu "
Miał ktoś tak z was? Mimo, że zdaję sobie z tego sprawę to jest to silnie zakorzenione w umyśle i trudno będzie to zmienić.

#medytacja #przemyslenia #30dnibezprokrastynacji #freakz #dziendobry
Pobierz Freakz - Dzień 16/30 #freakzmedytuje

Czasami lepiej czasami gorzej. Jesteśmy tylko...
źródło: comment_I3FsNWtZTxEjexVGNVQ6WPJ9NI6TizSh.jpg
  • 5