Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś z was korzystał kiedyś z pomocy specjalistów od sprowadzania auta z Niemiec ? Znalazłem ciekawy model w dobrych pieniądzach u handlarza w Niemczech i chętnie bym pojechał sprawdzić lub kupić od razu ale mam ok. 1000km trasy i brak czasu na wszystkie formalności na miejscu.
Może wiecie jak to wygląda jeśli chodzi o koszta itp.
Widziałem kilka firm na OLX ale jeszcze nie dzwoniłem zapytać co do szczegółów.
Pozdro.
#niemcy #auto #handel #mirekhandlarz
  • 7
@L1nox: Mój tata kupował u takiego gościa samochód. Zapłacił więcej niż za podobny rocznik na otomoto, ale okazało się, że auto bezawaryjne i przebieg niski. Wyglądało w porządku. Teraz myśli, żeby wymienić i znów do niego podejść z tą sprawą z tym, że ten gość jeździ głównie bawaria i norymberga.
@DanekRBI: a pamiętasz może ile zapłacił temu gościowi i czy zajmuje się wszystkim ? W sensie przywozi pod dom z papierami czy trzeba samemu załatwiać papierki ?
Kiedyś żółte tablice na których można było przejechać kupionym autem dostawał każdy. Jakoś w zeszłym roku niemiaszki zaczęli się czepiać i nie wydawali tablic jeśli nie byłeś zameldowany tam. Dodatkowo auto musi mieć ichniejszy przegląd (kiedyś tego wymogu nie było). Nie wiem czy coś z tym zrobili teraz, ale można się zdziwić jak pojedziesz na pewniaka.
Gotówką wszędzie płacisz.
Najlepsza opcja teraz to chyba laweta.