Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Oo kurła mirki, jest problem, podłączyłem nowy dysk i nagle BIOS przestał się ładować, jeszcze jedna próba, wyłączyłem zasilanie i wiatraki przestały się kręcić.. () co się dzieje?

#komputery #awaria #pc #pytaniedoeksperta #serwispc
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NyanNyan: Coś się #!$%@?ło w momencie, gdy podpiąłem nowy kabel SATA.. później spróbuje ogarnąć nowy zasilacz, choć czuję, że to płyta główna.
  • Odpowiedz
@tomosano: najpierw rozkręć wszystko i wyczyść, odpal płytę z prockiem bez pamięci, powinno piszczeć z przerwami, wrzuć później RAM, jak dalej będzie piszczeć to w necie znajdź kody bios dla konkretnej płyty głównej. Stawami że zasilacz nie daje rady dlatego masz taką sytuację.
  • Odpowiedz
@tomosano: Wyjmij pamięć RAM i zobacz czy podczas uruchamiania beeper zacznie zgłaszać jej brak(te charakterystyczne dźwięki). Jeśli tak, a po podłączeniu nie wstanie, to znak, że poszło jakieś zwarcie na pamięć :).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wstyd:
@Bondar @nyan O kurde,to jakaś magia... Wyjąłem kość RAM, wsadziłem do drugiego slotu, wyjąłem baterię, wsadziłem raz jeszcze i komp wastał. Właśnie jestem w BIOSie.. macie pomysł co tutaj się stało?
  • Odpowiedz
@tomosano: W slocie nr 1 działa? Możliwe, że on został w jakiś sposób uszkodzony, bądź faktycznie BIOS sobie zwiesił i po resecie wszystko wróci do normy. Jeździć, obserwować.
  • Odpowiedz
Dla pewności możesz sobie sprawdzić pamięć ram programem memtest86. Wszystko powinno śmigać już bez zarzutu, teraz po prostu rzucimy okiem na to, czy kość nie uległa jakiemuś uszkodzeniu. Może być tak, że masz też problem z zasilaczem - działanie komputera może być chwilowe, lub do następnego wyłączenia i włączenia zasilania.
  • Odpowiedz