Wpis z mikrobloga

@spion999: Jedna rzecz mnie w tym wszystkim fascynuje.
Miałem okazję poznać 2 córki polityków pisu(w tym pewną o nazwisku Dolata ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Mogę tylko powiedzieć, że albo rodzice politycy są hipokrytami, albo wyjątkowo nie udało im się wpojenie swoim dzieciom wartości, które wyznaje partia, której są członkami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie wiem z czym macie problem pajace, w innych językach też odnoszą się do chrystusa, a "nasza era" jest, z tego co pamiętam, wynalazkiem komunistycznym, więc lol. ja rozumiem że nie każdy musi lubić chrześcijaństwo ale nie przesadzajmy xd
  • Odpowiedz
fajnie to będzie wyglądać w skrótach. 234 p.C i zastanawiaj się czy "p" oznacza przed czy po.


@kiedys_bylem_fajny: Dokładnie to. Ale oczywiście lepiej rozpieprzyć dotychczasowy ład w nazewnictwie bo "dekomunizacja"

  • Odpowiedz
@Jebwleb:
@peszmerd:
@Daleth2202:
@Ravan: No tak, bo na zachodzie, powtarzam na ZACHODZIE tak mają to u nas też tak trzeba. Chodzi o to, że posłowie zajmują się sprawami z d--y wyjętymi, które nijak się mają do poprawy jakości życia zamiast wziąć się za naprawdę ważne rzeczy. No ale NA ZACHODZIE jest tak samo, więc wszystko git
  • Odpowiedz
@Jebwleb: No tak nie do końca, wg źródeł historycznych Jezus narodził sie ok. 6-7 roku p.n.e. Czyli mamy teraz rok 2026 po Chrystusie.

@dreammaster: wiem o tym ale za dużo zamieszania teraz by było robić kilkuletni przeskok, zamysł jest taki że liczymy od narodzin Chrystusa, w średniowieczu się machnęli w obliczeniach ale wpisali do excela i tak już zostało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spion999: choć mniej/więcej ma to związek z Chrystusa, tak era poprzednia ani się nie zakończyła dokładnie w trakcie narodzin Jezusa, ani obecna już na pewno nie rozpoczęła się po jego śmierci żeby mówić o erze po Chrystusie, ponieważ rozpoczęła się w tym samym momencie co poprzednia się skończyła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
p.n.e i n.e. używało się w Polsce dużo wcześniej niż wynaleziono komunizm. Można wyguglać użycie tych określeń np. w publikacjach Hugona Kołłątaja (księdza( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz