Wpis z mikrobloga

Kiedy zakładałem swojego bloga miałem wiele myśli na temat tego, w jaki sposób mogę wyróżnić się na rynku “krypto ekspertów”. Wiedziałem że mam dużo technicznej i rynkowej wiedzy oraz światowe doświadczenie prawie trzech lat.

Jednak branża krypto to bardzo często gra pozorów. Zarówno jeśli chodzi o projekty, biznesy w około jak i samozwańczych ekspertów. To kultura chwytliwych nagłówków bez pokrycia w faktach. To mnóstwo pięknych haseł żerujących na ludzkiej chciwości i ukrytych pragnieniach. Często są to hasła bez pokrycia.

Jak w tym tłumie krzykaczy przebić się z wartościowym przekazem?

Wtedy z rozwiązaniem przyszedł mi blockchain. Jego publiczny i transparenty charakter. Aż dziwne że do tej pory krypto influencerzy nie korzystają powszechnie z tego dobrodziejstwa. Dlaczego wraz z nagraniami o tym, jakie projekty polecą to the moon zazwyczaj nie widzimy transakcji autora potwierdzających jego wiarę w tę tezę? Czy autorzy codziennych analiz technicznych zajmują pozycję zgodnie z tym co prezentują publicznie?

Odpowiedź pozostawiam Tobie, drogi czytelniku.

Pytania te warto zadać sobie oglądając kolejną analizę wykresu czy czytając nagonkę na kolejnego coina.

Jak mawiają anglicy: “put your money where your mouth is”. Pokaż jaką masz skórę w grze? Pokaż czy za Twoimi słowami idą pieniądze (akcje)?

Aby moi czytelnicy mogli łatwo zweryfikować moją wiarygodność postanowiłem upublicznić moje adresy w dwóch najbardziej popularnych blockchainach: Bitcoinie i Ethereum. Są to sieci, w których mam najwięcej aktywów (ponad połowę mojego portfolio). Widać po nich moje długoterminowe podejście oraz błędy jakie popełniałem (zapraszam do ich wyłapywania w komentarzach).

Czytaj więcej

#bitcoin #ethereum #kryptowaluty
  • 20
@kubetson: Bo prawda jest taka, że twoja teza jest głupia (co napisałem). Nie liczy się ile masz Bitcoinów, ale liczy się twoja wiedza na dany temat i trochę też hipotetyzowania (bez tego nie da się przewidywać co będzie w przyszłości)
@fervi: oj tam, oj tam - spoko pomysł. Idac twoim tokiem rozumowania bardziej wiarygodny jest wyszczekany i oczytany nocoiner? Pewne rzeczy trudno zruzumiec bedac teoretykiem. Jak dla mnie dobre uwiarygodnienie osoby ktora chce pretentowac do miana krypto-influencera.
@fervi jest bogatsza i madrzejsza bo ma 100btc a nie 1 btc. To tak jakbys zapytal czy miliarder jest lepszy od biednego. Oczywiscie ze jest bo zdobyl bogactwo. Lepsza pod wzgledem biznesowym, ekonomicznym
@wacky: A ja się nie zgadzam, bo ta osoba 100 btc mogłaby mieć z kupna ich dawno temu, a ten z 1 btc chociaż nie ma ich za wiele - to np. ze współpracy

Andreas nie ma dużo bitcoinów, bo sprzedał je, ale nie można stwierdzić, że nie ma wiedzy
@fervi no jak kupil dawno temu i do dzisiaj ma to chyba oczywiste ze albo dobrze wiedział co robi, albo mial duze jaja, albo dla niego to drobne. Wiec zawsze jest lepsza ;)

Andreas ma wiedze stricte o BTC a nie o biznesie.
@fervi na koniec dnia liczy sie kasa. Mozesz pisac i o kolorach trawy. Wazne kto ma wiecej pieniedzy na koniec dnia ;) a slucha sie osob ktore maja siano, a nie te ktore mowia co by zrobilu gdyby je mialy
@fervi: masz racje, nie liczy sie za bardzo ile masz btc. I to nie prawdziwym celem. Prawdziwym celem jest to, ze mozesz sobie wejsc i sprawdzic jak kupowalem, jakie bledy zrobilem i czy to sie pokrywa z tym co mowie na blogu. Bo blog nie jest tylko o technologii, o tym jak na niej zarabiac tez

I tez po to, aby ludzie zaczeli wymagac od ekspertow od codziennych analiz wykresow: hej,