Wpis z mikrobloga

Czy w naszej państwowej policji muszą prawie zawsze pracować jakieś dzbany? Dzwonię po 1 w nocy do dyżurnego na lokalny telefon (112 nie jest od spraw błahych) bo jakiś świr łazi po osiedlu i drze japę z całych sił i wali kijem w latarnie uliczne. Dyżurny pyta mnie kto to robi to mu mówię jakiś człowiek chyba nie kosmita, nie wiem jaki. A on znowu pyta kto to. Dyżurny zażądał podania mojego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania to mu odmówiłem bo potem nie chcę mieć problemów jak ten ktoś dowie się, że na niego składam donos. On do mnie z tekstem, że za składanie fałszywych doniesień jest kara i gdyby patrol nie zastał świra to mnie będą potem ścigać za fałszywe składanie doniesień. Krew mi się zagotowała i się rozłączyłem. Poczułem się jakbym rozmawiał z jakimś debilem z urzędu bezpieczeństwa. Świr darł japę na ulicy do 4 w nocy i nikt go nie zgarnął a ja musiałem spać przy zamkniętym oknie. Jak w tym państwie z tektury ma być kiedyś dobrze? #policja #zalesie #panstwozdykty
  • 110
@motaboy co ? A od kiedy to wymaga się od zgłaszającego podania swoich danych osobowych ? Ja sam mieszkajac na patusowej dzielnicy, dzwoniłem w przeciągu 2 lat 5 razy żeby zgłosić agresywnych sebiksów i ani razu dyżurni nie poprosili mnie o podanie swoich danych. Mam nadzieję że to co napisałeś to jakiś bait.
@eARLq3: @Hound: 33 lata żyje. Od jakiś 3 lat jestem szeryfem na swoim osiedlu. Notorycznie zgłaszam pijaczków w parku, pod domem oraz tych źle parkujących pod blokiem. Zawsze podaje imię i nazwisko oraz numer telefonu żeby w razie czego poinstruować funkcjonariuszy o dokładnej lokalizacji. Dzięki mojej konsekwencji i blokada na koła strażników miejskich ludzie przestali blokować chodnik. Nigdy powtarzam nigdy nie było sytuacji żeby ktoś wogole napomknął z którego bloku
@motaboy: chyba Cię #!$%@?ło! Możesz zgodnie z prawem zgłosić sprawę anominowo. Jeżeli jest taka opcja, to dyspozytor ma to uszanować a nie straszyć. Jak Ci matkę zgwałcą a Tobie będą grozić śmiercią to co? Telefon, wszystkie dane i heja? A tamten się dowie, bo adwokat, bo kolega policjant i masz ryj w piachu. To policja ma służyć ludziom do kvrwy nędzy. Oni tak po prostu powinni podjechać sprawdzić, bo po to
@wielad: policja nigdy nie ujawnia takich danych xdxdxdxdxdxd

Jakiś czas temu zeznawalam na grupę działająca w stolicy od 14 lat. W ciagu godziny od mojego wyjścia z komendy znali juz moj adres i treść calego zeznania.

@motaboy: ludzie robiliby takie rzeczy gdyby było warto. Teraz ja mam problemy a oni będą robić rozpi3rdol kolejne 14lat. Pani prokurator spisujaca zeznania osobiście pozmieniała podane przeze mnie informacje, nawet ulica na której działają
@wielad: Straz miejska czy tam policja przymykaja oko na pewne zapisy prawa dopoki ktos ich do tego nie zoobliguje. Wiec z łaski swojej przemysl te blokady na kola, bo 1,5m szerokosci chodnika nie da sie utrzymac i nei jest ona potrzebna, o ile z drugiej strony jest chodnik albo na wozku moze przejechac ulica.
U mnie tez jest taki jeden nadgorliwy, psa kupil zeby raczki i brak zainteresowan czyms zająć. Ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@outsidre: na 112 łączy z wojewódzkim dyżurnym, często rozmawia się z nim jak z debilem bo dla ciebie oczywiste informacje (jak lokalizacja osiedla) są dla niego nieznane. Następnym razem dzwoń na 997 to połączy z lokalnymi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cukru: Nie, 112 to numer alarmowy, zgłaszasz wypadek a dyspozytor decyduje jakie służby powiadomić. 996 to od zawsze był numer na policję bezpośrednio.
@WUJEKprzezUzamkniete: A słowo "donoszę"? Czy obliguje do wypełnienia protokołu, to jest deklaracja czy informacja?
Najlepiej byłoby zadzwonic i sie dopytac, a miedzy wierszami poinformowac ze na wykopie jest zaraza głupoty i trzeba kwarantanne wprowadzic, odsuwajac administracje w imie troski o spoleczenstwo. Tak, stałbym na czele partii, która walczyłaby w wyborach z Pisem, a głosowałoby się na głównej plusami i minusami. Poprzez swoje decyzje najlepiej sie uczy na błędach. Gdy juz sie
@Ka4az:

oni potem pojadą to sprawdzić i mam się wstawić jako świadek XD

Strollowali Cię. Jako świadek nigdy się nie wstawiaj, bo skończy się karą porządkową.
@outsidre: Miałem bardzo podobną sytuację. Zaparkowałem auto przy ulicy i jakiś debil walił jakimś łańcuchem po kamienicach i autach. Spieszyłem się do pracy, więc nie miałem czasu przestawić auta. Zadzwoniłem na 112, najpierw czekałem z minutę aż zostałem przekierowany na policję. Policja zadała mi bardzo dużo pytań zanim powiedzieli, że kogoś wyślą. Założę się, że go nie znaleźli bo się przemieszczał cały czas.