Wpis z mikrobloga

Sytuacja przedstawiona na ilustracji - wyjazd z drogi jednokierunkowej.

1) pojazd czerwony - dojechał do skrzyżowania jako pierwszy i jest z prawej strony pojazdu niebieskiego, ale zajął miejsce przy prawej krawędzi jezdni przy skręcie w lewo

2) pojazd niebieski - wykonuje skręt w lewo znajdując się przy lewej krawędzi jezdni, jest więc teoretycznie na swoim (niewyznaczonym) pasie ruchu

Kto ponosi winę w razie kolizji?

#przepisydrogowe #prawojazdy #polskiedrogi
the_red - Sytuacja przedstawiona na ilustracji - wyjazd z drogi jednokierunkowej.
 
...

źródło: comment_c49k7xnHD25BetwlGCv5VHpXt5gqEK4C.jpg

Pobierz
  • 27
@Pangia: miejsca jest na 1 auto w ciągu, przy wyjeździe jak jeden ustawi się do prawego a drugi lewego krawężnika wtedy się zmieszczą oba.

Ale tak czy siak, skręt z jednokierunkowej w daną stronę oznacza zbliżenie się do tej krawędzi.
Czerwony z prawej strony chce w lewo jechać a tak nie wolno robić, z lewego na lewy.
@Pangia: na streetview wygląda na wąską, gdzie przejazd ma jeden wóz.
Ale perspektywa, nie mniej jednak, jak ktoś skręca w lewo to musi dojechać do lewej krawędzi, jak z prawej ktoś Cię wyprzedzi to jest jego wina w razie czego.
@the_red ile pasów? Jak jednopasmowa to niebieski. Zaraz się obudzi patologia że YYYYY GURWA DŻERWONY BO ZGRENT W LEWOOÖ.

1 pas - 1 pojazd #!$%@? a nie #!$%@? samowolka. Przez takiego #!$%@? jak niebieski miałem nogę #!$%@?ą bo też tak przejechał i nie zauważył mnie na przejściu. A ja się #!$%@? nie spodziewałem drugiego pojazdu na drodze z jednym #!$%@? pasem.