Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
Wstyd mi za MirkiMarudy #katowice którzy narzekają na próbne defilady. Takiej okazji długo nie będziemy mieli, by zobaczyć militaria WP na Śląsku.

I jak słyszałem opinie, że Ślązacy to BUCE to teraz Mirki z takiej #warszawa #gdansk #wroclaw #poznan lub #torun tylko umocnią się w tym przekonaniu bo marudzicie.
Zamknięcie okna w tych piwnicach i japa.
#oswiadczenie
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crea: a mnie wkurza zamykanie centrum miasta po prostu, nieważne jaki powód, czy to maraton czy tdp czy defilada. Wojsko mnie kompletnie nie interesuje, jak dla mnie to mogliby i po lesie sobie chodzić, a osoby zainteresowane niech sobie dojadą pooglądać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@Crea: Nie buce tylko nie jesteśmy debilami by się z takiego szajsu cieszyć - szczególnie tym bardziej jak wiadomo że przeniesienie do Kato ma cel polityczny bodajże dla Mateuszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Takiej okazji długo nie będziemy mieli, by zobaczyć militaria WP na Śląsku.

@Crea: defilady to g---o dla kucy i wąsatych januszy. ja się cieszę że w tym roku w Warszawie tego gówna nie ma. Pamiętam w zeszłym jak sobie melanżowałem nad Wisłą i zaczęły jeździć te czołgi i inne rosomaki po Wisłostradzie późno w nocy, hałas robić, policję ściągać, do d--y z tym.
  • Odpowiedz
@Crea: ja mam w------e, mi takie defilady i prezenie muskulow (zeby jeszcze bylo co) kojarzy sie z poprzednim systemem. Brakuje tylko dzieci koniecznie ubranych na czerwono i miedzynarodowki z glosnikow.
  • Odpowiedz
@Crea: nikt tego gówna nie chciał u siebie, wszystkie miasta odmówiły ale Krupa się już widzi w Warszawie więc wziął z pocałowaniem ręki. Paraliż miasta (i to nie raz tylko dwa razy), masa zaangażowanych ludzi na tydzień przed imprezą (po 12-14h/dobe), kupa pieniędzy wyrzucona, po to, żeby pajace w mundurach i garniturach sobie mogły porównywać długość penisa, a ludzie się jeszcze cieszą ()
  • Odpowiedz
Wstyd mi za MirkiMarudy #katowice którzy narzekają na próbne defilady. Takiej okazji długo nie będziemy mieli, by zobaczyć militaria WP na Śląsku.


@Crea: Wojsko Polskie na Śląsku z okazji Powstań Śląskich to wstyd - ta organizacja splamiła się wysyłaniem zielonych ludzików (albo jak kto woli terrorystów bo nawet mundurów nie mieli). Grupa Wawelberga (bo tak się nazywali podczas III Powstania Śląskiego) zaatakowała przed rozpoczęciem powstania - a ponoć
megawatt - > Wstyd mi za MirkiMarudy #katowice którzy narzekają na próbne defilady. T...

źródło: comment_SxvNaLmUV3dL7OEdVHTjWoBZtA2yijXF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jestem z torunia i właśnie mam potwierdzenie, że ślązacy to podludzie.

Defilada wam się nie podoba, bo kto to słyszał co to patriotyzm skoro idziecie pod rękę z niemcem.
Żeby deputaty rozdawali to by wam się gęby nie zamykały. Tfu
  • Odpowiedz
@megawatt: jezu co za polaczkoza. Na pewno Niemcy stosowali rycerskie chwyty i w ogóle w wojnie chodzi o to kto jest bardziej moralnyxD . Nie wystarczy się cieszyć, choć raz ze zwycięstwa zamiast ciągle jakieś kretyńskie rozgrzebywania? Honorowych porażek mieliśmy mnóstwo. Moralni zwycięscy kuźwa.
  • Odpowiedz
Lepsza Polska zwycięska niż czysta. Tym bardziej że czyste kraje są i tak tylko w bajkach które opowiada się dzieciom na historii.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: zrobiliby zamiast tego jakiś piknik dla dzieciaków żeby mogli przyjść i się podjarać, a nie jakaś prezentacja ekhem "siły" jak w Korei Północnej. Przynajmniej by był z tego jakiś pożytek, a nie tylko głaskanie ego wodza, bo u nas w Polszy wszystko musi się kręcić wokół darmozjadów z Wiejskiej.
  • Odpowiedz
Na pewno Niemcy stosowali rycerskie chwyty i w ogóle w wojnie chodzi o to kto jest bardziej moralnyxD


@kazzak: ale jakiej wojnie, przecież to był podobno zryw ludności cywilnej - tak samo jak na Krymie

Nie wystarczy się cieszyć, choć raz ze zwycięstwa zamiast ciągle jakieś kretyńskie
  • Odpowiedz
Defilada wam się nie podoba, bo kto to słyszał co to patriotyzm


@wojtoon: No nie wiem ale defilada jako forma patriotyzmu bardziej mi się kojarzy z państwami w których patriotów zbiera się z karabinami nad głową czy groźbą zesłania rodziny do obozu w razie nieokazania chęci patriotycznej
  • Odpowiedz
@sylwke3100:
To ja wytłumaczę, bo widzę, że wojujący pacyfizm zalewa mósk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Defilada ma tylko i wyłącznie znaczenie psychologiczne.
1. Jesteś cywil. Widzisz mundury i myślisz sobie "bezpieczno mi". Masz szacunek do ludzia co nadstawia d--y za twoje fapowanie w piwnicy. Zwłaszcza jak wojsko zawodowe i po miastach wojewódzkich nie chodzą kamasze na przepustkach to ważność defilad +10
2. Jesteś żołnierz. Widzisz ludzia co się cieszy, że przed nim defilujesz. Myślisz sobie - "taki ludź mnie chyba szanuje, bo przecież nie wyzywa, nie rzuca psim gunwem
  • Odpowiedz
Defilada ma tylko i wyłącznie znaczenie psychologiczne.


@wojtoon: Nie, tu defilada ma znaczenie polityczne i jest to nie przypadkiem związane z Morawieckim. W innym przypadku by jej tu nie było.
  • Odpowiedz