Wpis z mikrobloga

@Sam_Marton Pytanie, jaki wynik potrzebujesz uzyskać. Można podejść "z marszu", zwłaszcza jeśli czujesz się pewny swojego poziomu angielskiego, ale imho lepiej pójść na kurs typowo przygotowujący do ielts, by się zapoznać z formułą egzaminu.
@Sam_Marton: Jestem z tych co walczą z IELTS od miesięcy. Nie polecam iść z bomby, bo to droga impreza. Przerób minimum książkę z prawdziwymi testami IELTS i zobaczysz jak Ci pójdą. Jeszcze zależy jaki rodzaj piszesz-generalny czy akademicki i jaki wynik potrzebujesz. Ja do akademickiego czytam artykuły naukowe, żeby obyć się ze słownictwem(naprawdę przydaje się!). Listening też potrafi zgiąć z nóg. Ostatnio miałam temat o ludach afrykańskich i przedmiotach jakich używają
@Sam_Marton: Dodam że kursy IELTS robiłam w Londynie. Poznałam ludzi, którzy 10 lat tu żyją, na co dzień mówią po angielsku, a z egzaminu jeden taki kolega dostał 5.0. Więc dobry wynik to nie jest taka oczywista rzecz, nawet jak Ci sie wydaje, ze wszystko rozumiesz i dogadasz sie bez problemu.