Wpis z mikrobloga

Instalacja Stag. Przy przełączaniu samochodu na gaz czasami są 3 krótkie sygnały po 3 razy a dioda miga szybko. Co to może być? Odrazu mówię, że nie przegląd bo to mam Wylaczone. Ogólnie myślę, że tak jakby się za szybko przelaczalo ma gaz czyli coś się przestawilo w Sterownikiu. Ktos coś miał podobnego?

*Tak wiem najlepiej podjechać do gazownika ale. wolę wcześniej sprawdzić co to może być.

#lpg #stag #mechanika #mechanikasamochodowa #gazownik
  • 9
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD ja miałem to samo zapikalo i myślałem ze gaz poprostu sie skonczyl, zatankowalem i dalej to samo, okazało sie ze elektrozawór w butli padł a jak sobie pomału umierał to zrobił zwarcieni rozdupczyl caly sterownik od gazu
  • Odpowiedz
  • 0
@vector_cd2401 O widzisz, czyli trzeba będzie jednak podjechać do gazownika. Ogólnie gaz się załącza w większości przypadków. Jak zapika to wyłączam przyciskiem i jak za kilkanaście sekund włączę to bez problemu. Przy przełączaniu gazu słyszę, że zawór dziala ¯_(ツ)_/¯ ale może sterownik się pogmatwał
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: Jak dobrze pamiętam ten sygnał oznaczą usterkę np. nie łączą wtyczki na wtryskiwaczach lpg (albo któraś cewka wtryskiwacza padła) albo map sensor nie daje sygnału.. Czasem może być wszystko dobrze a sterownik padł.
  • Odpowiedz