Wpis z mikrobloga

Przerwa więc można się pobawić w składy na sezon 2020. Ja widzę to tak

Mercedes - Hamilton/Russel
Bottas zawodzi i popełnia amatorskie wtopy. Kanada Niemcy. Węgry. Dodatkowo Fin zaczyna się "burzyć" i utrudniać wyścig Lewisowi a na to tolerancji nie będzie. Valteri jest na wylocie i zastąpi go któryś z pary Ocon/Russel. Biorąc pod uwagę rok przerwy Ocona myślę że Toto wybierze Anglika

Ferrari - bez zmian.
Duet Vettel. Leclerc jest idealny. Wiem że są plotki o tym że Max niby ma wejść za Vettela ale to jest absurd. Skład VER/LEC jest dobry tylko na papierze bo w rzeczywistości ktoś musi być nr 2 a tu żaden by nie odpuścił. Dochodzi jeszcze zatarg z Austrii i efekt totalnej wojny wewnątrz zespołu gotowy.

Red Bull - Verstapen/Kvyat
Gasly out wiadomo, a dlaczego Kvyat a nie Albon?
Bo jest doświadczony. 4 lata w F1 i rok w symulatorze Ferrari który moim zdaniem bardzo pomógł dojrzeć Daniiłowi. Albon jest obiecujący ale RBR będzie bał się powtórki z Gaslego gdzie junior nie uniósł presji.

Mclaren - Wiadomo

Torro Rosso - Albon/Gasly
Inaczej być nie może bo Red Bull nie ma innych juniorów gotowych do F1. Taki duet jest zresztą idealny Gasly dostanie szansę rehabilitacji po blamażu w RBR Albon będzie miał okazję pokazać że jego dobry sezon to nie był przypadek.

Renault - Ricciardo/Ocon
uff to jest najtrudniejszy typ. Tu jest wiele możliwości. Hulk mimo wszystko wypełnił swoje zadanie, był solidny i jeździł tyle ile bolid pozwolił. Jego jedyny błąd to gp Niemiec gdzie była szansa nawet na podium, kto wie czy ten błąd nie przesądzi przyszłości Hulka. Z drugiej strony kto wie czy Nico sam nie odejdzie z F1 na rzecz... Formuły E do której wchodzi Porsche z którym to Hulk wygrał 24h Le Mans. Kto wie czy Niemiec nie dostanie oferty która finansowo będzie lepsza od F1.5. A dlaczego Ocon? bo to dobry kierowca wbrew temu co mireczki gadają. Do tego Francuz. Dobrze by to zrobiło wizerunkowi Renault i dało Francuzom trochę radości z F1 i odwrócić uwagę od kiepskich wyników.

Alfa Romeo - bez zmian
Ferrani nie ma juniora na F1 więc ogór jest bezpieczny do tego włoski paszport daje mu immunitet. Kimi to Kimi.

Racing Point - bez zmian
Perez jest solidny. Wnosi $ od Carlosa Slima. Jest lubiany w teamie. Pomaga młodemu.

Haas wiadomo. Magnusen/Bottas
Grosjean out. Bottas nie znajdzie miejsca w teamie z top 3 ale F1.5 stoi otworem. Fin mógłby być nr 1 w zespole a jego doświadczenie byłoby bezcenne w rozwoju bolidu. Zwłaszcza na rok 2021.

Williams - Latifi/Kubica
Co tu mówić. Full pay driver mode. Ciągnięcie hajsu od papy Latifi oraz Orlenu i porządny rozwój bolidu. Zmiana szefostwa. Przygotowanie do roku 2021.

To była moja hehe analiza sytuacji na 2020. Pewnie niedługo dowiemy się ile w tym racji. Zaprasza do zabawy ale bez #powrutcontent proszę

#f1
  • 44
@kvvach: Kolego, bo jest jeszcze opcja, że taki Bottas może wylądować w Formule E, Merc jakoś musi swój team wypromować.
Warto też jeszcze przymierzać de Vriesa, fajnie jeździ. Do kogo? to nie mam pojęcia.
Czy Antonio może czuć się bezpiecznie? Nie jestem przekonany. W symulatorze jest na pewno bardziej przydatny.
@fordern:
Mercedes Hamilton Okon
Ferrari Vettel i Leclerc
Redbull Verstappen i Kvyat
McLaren bez zmian
Alfa bez zmian
Renault Ricciardo i Bottas
Haas Hulkenberk i Wehrlein (tak, tam się szykuje burza imho)
Force India racing point whatever the fuck... Stroll Perez
Toro Rosso Albon Gasly
Williams Russell Kubica
@kvvach: Mercedes: bez zmian Ferrari: bez zmian Red Bull: Gas out Kvy in Renault Hul out Oco in Mclaren: bez zmian Racing Point: bez zmian Alfa Romeo: bez zmian Toro Rosso: Gas in Kvy out (wymiana) Haas( ͡° ͜ʖ ͡°): Gro out Kub in #wiadomo Williams: Lat in Kub out.
@fordern: @Raa_V: nie wiem skąd w was ta wiara w Ocona ( ͡° ͜ʖ ͡°) gość sezon nie jeździ, dwa sezony na poziomie Pereza, a miałby trafić do najlepszego teamu? Prędzej stawiam tak jak @kvvach , że trafi tam Russel - podobnie jak Leclerc. Sezon pojeździ, coś tam pokaże ( na tyle ile taczka pozwoli ) i siup do Merca. Max tam nie trafi na pewno.
@kubakabana: No starczy powiedzieć, że Russell w debiutanckim sezonie wytarł nim podłogę (byli teammate'ami). Teraz sprawdziłem, de Vries był już w 2017, czyli miał cały sezon doświadczenia.

EDIT: A nie czekaj, nie byli teammate'ami XD

Ale w każdym razie, był rozpatrywany jako jeden z contenderów, a skończył na 4. miejscu.

Bardziej zastanawia mnie Latifi, który na poziomie GP2/F2 jest już od 2014 roku, i dalej nie potrafi walczyć o mistrzostwo.
@Raa_V: A nikt nie pomyślał, że Vandoorne mógł być Kubicą/Gaslym poprzedniej generacji? Przecież pamiętajcie, że on miał w zespole boskiego Fernando, a on nie znosi sprzeciwu - i zaryzykuje #!$%@? całego zespołu, byle tylko było tak jak on chce.
@Raa_V: @siwers3: nikt z obecnej f2 nie trafi do F1 tzn może Micka wepchną ale nie wcześniej niż 2021
@siwers3: Gio sprzedaje czapki koszulki itd przyciąga przed tv włoskiego janusza to na pewno ważne dla Alfy

@fordern: bottas w Renault nie ma sensu. Obrósł w piórka i chce być nr 1 a ta pozycja jest już obiecana Dannemu. Ocoon pozwoli robić marketing na wykop.fr

@smutny_kojot: O Panie
@kvvach: czytasz mi w myślach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie Alfa mi nie pasuje - Kimi zostanie, bo ma kontrakt, ale Ogurazzi poleci i nie mam pomysłu kto miałby być za jego miejsce. Młody ogur Schumacher? Tylko nie wiem jak u niego z licencją, bo obecnie zajmuje 11 miejsce w F2, a Ferrari na siłę będzie chciało go wepchnąć do Alfy, bo ma nazwisko, jest synem wiadomo
Gio sprzedaje czapki koszulki itd przyciąga przed tv włoskiego janusza to na pewno ważne dla Alfy


@kvvach: Wloski janusz nie jest az tak zdesperowany, by kibicowac ogurom. Podobnie jak francuski. Zobacz sobie ilosc francuskich drajwerow w stawce i frekwencje na Paul Ricard. To tak nie dziala.
@Raa_V: @siwers3: nikt z obecnej f2 nie trafi do F1 tzn może Micka wepchną ale nie wcześniej niż 2021


@kvvach: Mówisz, że tata Nikoli nie otworzy portfela?
@ZmutowanaFrytkownica: Sam na miejscu Alfy miałbym zagwozdkę co robić. Może Ci dwaj z symulatora? Wehrlein albo Hartley? Ale rzeczywiście Gio jest w Alfie małym miejscem na reklamę. Jednak jakbym był Alfą to nie wiem czy chciałbym, żeby mnie reklamował koleś, którego
@fordern: bottas w Renault nie ma sensu. Obrósł w piórka i chce być nr 1 a ta pozycja jest już obiecana Dannemu. Ocoon pozwoli robić marketing na wykop.fr


@kvvach: W momencie w którym wyleci z Mercedesa, i tak niewiele będzie miał do gadania XD

IMO realną opcją byłby Haas, ale tam już będzie Pan Kierowca.
Zobacz sobie ilosc francuskich drajwerow w stawce i frekwencje na Paul Ricard. To tak nie dziala.


@smutny_kojot: na Paul nie ale monzy tak. Imho Włosi pragną Giovanaziego w f1, bo kto inny będzie trafiał obok Juve w dziennikach na nagłówki? Ghioto? Giovanazi w ogóle jak i np albon i noris ma szansę by być bardzo szybkim. Chyba jego problem to dzwony których aktualnie stara się mega unikać przez co cierpi jego
@kvvach: Ja myślę że w Toro Rosso ma szansę pojawić się Matsushita ponieważ w tym roku zalicza dobry sezon w F2 pomimo kilku wpadek ale to był czysty niefart jak na przykład płonący bolid w Barcelonie a już nie raz pokazywał na co go stać i jeszcze dodajmy to że Toro Rosso jeździ aktualnie na silnikach Hondy a Japończycy bardzo chcą wcisnąć swojego kierowcę do bolidu F1 :) Tak samo Yamamoto
@kvvach: To jego czwarty sezon, występował w latach 2015-2017 i najlepszy wynik miał właśnie w 2017 gdzie wygrał dwa wyścigi. A o tym drugim to nie słyszałem, to jakieś oficjalne źródła czy raczej bardziej plotki ? :P Bo w sumie to by też wyjaśniało dlaczego Gasly cały czas jeszcze nie stracił swojego miejsca :D
@kvvach: No tak ten czwarty występ trochę niweczy jego plany wejścia do F1 ale ma dalej szanse właśnie dzięki wielkiemu wsparciu Hondy która cały czas go sponsoruje w jego obecnej drużynie "Carlin" i w dodatku ma bardzo dobre kontakty z Masashim Yamamoto (Szefem Hondy) który też cały czas przychodzi na jego wyścigi i jeszcze kilkoma innymi także myślę że ma szanse chociażby nawet jako kierowca testowy :) A to jednak z
@kvvach: Jest jeszcze dwóch w F3 ale Nobu jest najbliżej :P Chociaż pamiętam jak jeszcze przed tegorocznym sezonem F1 były ponoć jakieś rozmowy że Nakajima miałby wrócić i w razie czego trafiłby właśnie do Toro Rosso :D
@kvvach
Mercedea bez zmian
Ferrari bez zmian
RedBull - Verstappen Gasly
Renault bez zmian
Haas - Magnussen, de Vries/Latifi/Ghiotto
Mclaren bez zmian
Racing point bez zmian
Toro Rosso Albon Gasly
Alfa Romeo bez zmian
Williams bez zmian
a Niemcy mają Merca a i tak kibicują Vettelowi


@kvvach: Niemcy moga sobie wybrac w kibicowaniu pomiedzy kilkukrotnym wcc i wdc ostatniej dekady. Wlosi maja zespol legende i ogura, ktorego regularnie deklasuje emeryt alkoholik. Zgadnij ktora czapeczke zalozy przecietny makaroniarz.
@kvvach: Niemcy moga sobie wybrac w kibicowaniu pomiedzy kilkukrotnym wcc i wdc ostatniej dekady. Wlosi maja zespol legende i ogura, ktorego regularnie deklasuje emeryt alkoholik. Zgadnij ktora czapeczke zalozy przecietny makaroniarz.


@smutny_kojot: Z tymi Włochami jest trochę inaczej, ich sympatie nie wynikają ze słabości Gio. Oni po prostu od zawsze woleli kibicować Ferrari niż włoskiemu kierowcy z innego zespołu. W 2006 wiwatowali na widok awarii Alonso w GP Włoch. Tak