Wpis z mikrobloga

@inoobish: Słabo to świadczy o takich Stanach. No, ale może akurat w cywilizowanym świecie tylko u nich występują kłopoty z wychowaniem, a problemamy emocjonalne i psychiczne mają na wyłączność. Widocznie tak, bo wiadomo przecież, że nie chodzi o łatwość dostępu do broni ludzi nieprzebadanych...
  • Odpowiedz
Bo w stany mają monopol na ch*****e szkoły, w innych krajach są tylko lepsze modele edukacji, np w takiej Rosji .
Należy pamiętać też, że takie zdarzenia miały miejsca przed powstaniem gier komputerowych, a nawet komputerów.
  • Odpowiedz
Jesu jakie prawdziwe. Ile razy byłem ofiarą rasistowskich tekstów i nauczyciele nic nie robili, dopiero jak się nie wytrzymywało i odpowiedziało coś w stylu zamknij pysk, albo #!$%@?, lub chciało #!$%@?ć liścia to nagle nauczyciel reagował bo agresja, bo to, bo tamto i uwagi i wychodziło na to, że to ja byłem prowodyrem danej sytuacji XD Tfu na mojego wychowawcę z gimnazjum. Jak o nim myślę to aż mam ochotę przejść się
  • Odpowiedz
Widocznie tak, bo wiadomo przecież, że nie chodzi o łatwość dostępu do broni ludzi nieprzebadanych...


@biliard: Michael Moore, którego ciężko posądzić o przesadny republikanizm :) w "Zabawach z Bronią" jednak nie łatwość dostępu do broni stawiał jako pierwszą przyczynę strzelanin.
  • Odpowiedz
wiadomo przecież, że nie chodzi o łatwość dostępu do broni ludzi nieprzebadanych...


@biliard:

2. poprawka:

(...) prawo ludzi do posiadania i noszenia broni nie ulegnie naruszeniu.


Ludzi. Nie "zdrowych ludzi", nie "poczytalnych ludzi", tylko ludzi w ogóle - wszystkich ludzi. Podstawą wolnego społeczeństwa i niepatologicznych relacji obywatel <--> rząd jest właśnie druga poprawka, która gwarantuje wszystkie inne. To nie rząd daje obywatelom prawa, tylko oni sami sobie je gwarantują, bo te
  • Odpowiedz
@tyrytyty: W tym kontekście zdecydowanie wolę polski #!$%@?łek niż postawę rozdawania broni lokalnym patusom. Jak to szło: 243 masowe strzelaniny USA w tym roku vs 0 w Polsce, UK czy innych, normalnych krajach (było niedawno na wykopie)?
W ogóle zlikwidujmy szpitale psychiatryczne, skoro te łamią prawa obywatelskie. Lewactwo wszędzie!!one1!
  • Odpowiedz
@biliard: latwosc dostepu jest tez duza w innych krajach i jakos tylu strzelanin nie ma. W Niemczech masz 30 razy wiecej sztuk broni na jednego obywatela niz w Polsce i jakos nie ma tam wiecej strzelanin niz u nas.
Wiec nie mw tutaj prostej korelacji jakiej bys chcial.
Stany sa po prostu ewenementem, na ktorych problem strselanin sklada sie baaardzo duzo zmiennych. To skomplikowany problem, a Ty robisz dokladnie to co
  • Odpowiedz
@biliard: mmm homo sovieticus, niewolnik rządu. nic tylko #!$%@?ć z tego kraju, tutaj nie ma co edukować, tutaj trzeba czekać aż powstanie kolejny totalitaryzm (czy to w formie lewicowej czy prawicowej - bez znaczenia), usa znowu będą musiały ratować europę przed samą sobą i dopiero potem będzie można po raz kolejny spróbować zbudować normalne społeczeństwo które nie będzie czciło nieomylności rządowych zakazów jak kolejnego boga. Jak się nie uda to cyk
  • Odpowiedz
@biliard:

Stany Zjednoczone charakteryzuje wyższy odsetek przestępczości z użyciem przemocy niż w Europie Zachodniej, jednak inne statystyki wskazują brak korelacji pomiędzy liczbą dostępnej broni, a liczbą przestępstw (przy tym samym uzbrojeniu praktycznie zerowe przestępstwa wśród białej ludności i wysoka przestępczość wśród czarnoskórej ludności)[1].


Łatwy dostęp do broni w USA był, można powiedzieć, od zawsze, ale wzrost strzelanin w USA nastąpił w tej dekadzie.

Są kraje z podibhym poziomem łatwości pozyskania broni
  • Odpowiedz