Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór!
Bardzo lubię czytać tutaj o pasjach większości z Was – dzielicie się tym, co jest dla Was ważne i czemu się oddajecie. Dlatego postanowiłem, że i ja pokażę Wam moje zainteresowania. Mam wykształcenie literaturoznawcze, ale obie moje prace dyplomowe związane były bardziej z klimatami folklorystycznymi lub etyczno-religijnymi. Diabeł i jego wizerunek w polskiej kulturze i literaturze ludowej stał się wyznacznikiem moich badań literackich. Dziś nieco trywializowany, stał się Diabeł obiektem bardzo spłyconym, żeby nie powiedzieć, że zapomnianym. Chciałbym na tym tagu przedstawić Wam niektóre tylko wizje, udowadniając, że Diabeł to nie tylko postać zła, mroczna, niebezpieczne, ale przede wszystkim – piękna. Postaram się robić wpisy codziennie, ale wiecie jak to czasem bywa. Gdybyście mieli jakieś pytania z tym związane to śmiało.

* niektóre wpisy będę uzupełniał o krótkie notatki.
*post nie ma na celu obrażenia niczyich uczuć religijnych!

Na pierwszy ogień idzie najbardziej znany polski przedstawiciel szlachty, który zbratał się z diabłami - Pan Twardowski. Obraz autorstwa polskiego malarza, Michała Elwiro Andriollego.
Zapraszam do oglądania i komentowania!

#diabelcodzienny #diabel #sztuka #folklor
Pobierz Kayzan - Dobry wieczór!
Bardzo lubię czytać tutaj o pasjach większości z Was – dziel...
źródło: comment_XwH8WyGMrbDsTnwA8o9jZ9qyJCG1g3gI.jpg