Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#krwiodawstwoczy to normalne że po oddaniu tych 420 ml krwi jest mi słabo, mam problem ze wstaniem z fotela?
Chce oddawać, bo chociaż mam beznadziejną grupę to może komuś będę mógł pomóc. Zastanawiam się tylko czy to normalne czy powinienem się na coś przebadać? Krew w normie.

#zdrowie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ununnil: dokładnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) najgorsze że mam do punktu gdzie co miesiąc jest oddawanie krwi mam około 5km więc dojeżdżam samochodem, w aucie już czeka na mnie pół litra coli, ale ciężko pić cukier z gazem jak przed chwilą zawartość żołądka była pod gardłem :(
  • Odpowiedz
@KornixPL: Normalne, chodziłem swego czasu regularnie i różnie ludzie reagowali. Mi na ten przykład nigdy nic nie było, ale kumpel raz się czuł dobrze, a innym razem musiałem go do domu eskortować bo mu było słabo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ununnil: nie, oddawałem na razie 4 razy, mniej więcej co pół roku, bo jakoś tak wychodziło że mijałem się z busem krwiodawstwa.

@gappaz: dziewczynie obok nie zamknęli wylotu tej igły z żyły i pocieklo jej po ręce, zanim pielęgniarka zapytała czy wszystko jest w porządku, nie było jej już wśród nas :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jerry_the_Coin: AB+ pielęgniarka powiedziała mi że dla mnie dobrze bo mogę dostać jakąkolwiek grupę, ale ja mogę oddać tylko swojej więc dawcą ze mnie średni, ale może chociaż da się ta krew wymienić na potrzebna dla kogoś
  • Odpowiedz
@KornixPL: A, juz myslalem :D.
Mnie mega fascynuje oddawanie krwii ale wczesniejsze 50ml na badanie wstepne + 450do woreczka moze ladnie porobic kazdego. Dodatkowo podniesione cisnienie org zeby wyrownac brak krwii szczegolnie jak jest cieplo klepie mocno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ununnil: za pierwszym razem siedziałem w nasłonecznionym pokoju bez powietrza to było ciężko, ale następne razy były już w klimatyzowanym autobusie ale i tak 3 fiolki do badań + 420 czy coś koło tego to trochę dla mnie za duzo
  • Odpowiedz