Wpis z mikrobloga

Największe hity jeśli chodzi o januszerkę wynajmu są chyba na krakowskich grupach. I wiecie co jest najgorsze? W morzu negatywnych komentarzy zawsze, ale to zawsze znajdzie się jakaś Ukrainka z magicznym „priv” XD Ja wiem, psy szczekają, karawana jedzie dalej (nawet jeśli dany „pokój” ewidentnie łamie przepisy czy to w związku z metrażem czy wielkością okna - przodują chyba cele w piwnicach) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętajcie Murki, nie każdy Janusz nosi brodę!

#wynajem #krakow #januszebiznesu
Aerials - Największe hity jeśli chodzi o januszerkę wynajmu są chyba na krakowskich g...

źródło: comment_X1WwSzjEzAFC3qGzVxwLtwB0F1MpOnU6.jpg

Pobierz
  • 15
@KeepCalm: Wszystko zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury, tj. minimalna powierzchnia lokalu mieszkalnego, przepisy dot. oświetlenia naturalnego, konstrukcji okien oraz dostępu do nich


@Aerials: gdzie i jak to się łączy z wynajmem? Widzę, że to są wymagania do nowo projektowanych mieszkań.

Co mi grozi jak swoje mieszkanie przerobie tak, że nie spełnia wymagań? Co mi grozi, jeśli takie przerobione mieszkanie komuś wynajmę?
@KeepCalm: Pytanie do deweloperów, oni poradzili sobie z tym problemem - „lokale użytkowe”, słowo klucz :) Napisałam tylko o przepisach, nie wiem czy i jakie ewentualne sankcje mogłyby komuś grozić za wynajęcie celi (może ludzie zgłaszają takich januszy i coś się potem dzieje, ale sama nic na ten temat nie wiem)
@Aerials: to się tyczy tylko kwestii własności i meldunkowych. To ile osób będzie mieszkało nie jest nigdzie regulowane, możesz w kawalerce żyć w 10 osób jeśli tylko te 10 osób się na to zgodzi.
@prozac: Nic o tym nie pisałam ;) Po prostu rozbraja mnie robienie z 40m2 czterech pokoi i lokowanie w nich w sumie 8 osób (które często chcą uciekać jak najprędzej i biedni rozpaczliwie szukają kogoś na swoje miejsce)
@Aerials:

Pytanie do deweloperów, oni poradzili sobie z tym problemem - „lokale użytkowe”, słowo klucz :)

ale po co do deweloperów się o cokolwiek czepiać skoro gadamy o wynajmie mieszkań a nie ich budowaniu?
Mówisz o wynajmie i jednocześnie napisałaś, o łamaniu przepisów

nawet jeśli dany „pokój” ewidentnie łamie przepisy czy to w związku z metrażem czy wielkością okna

stąd moje pytania gdzie jest zapisane, że takich mieszkań wynajmować nie wolno,
@KeepCalm: Nie napisałam nigdzie, że nie wolno wynajmować :) Takich lokali jest na pęczki i zawsze znajdzie się jakiś desperat, któremu nie przeszkadza życie w ciemności czy bez możliwości zrobienia kroku, niemniej zgodnie z wcześniej wspomnianym zarządzeniem lokale mieszkalne powinny spełniać określone normy
@Aerials: Jak już czepiamy się słówek to będę trochę dokładniejszy - skąd wzięłaś to, że ich wynajmowanie łamie przepisy? Jakie to przepisy? Bo się ciagle próbuje tego dowiedzieć i mi się nie udaje.
@KeepCalm: Dobrze, powiedzmy zatem „niezgodne z Zarządzeniem” :) (jak zakładam wielu przeróbkom w lokalach coby upchnąć więcej skazanych towarzyszy duża samowolka)
@Aerials: To pokaż to zarządzenie. Ja chce mieszkanie na wynajem kupić i chce wiedzieć czy jest jakiekolwiek „nie” albo cokolwiek po mojej stronie co reguluje np wielkość pokoju albo okna, czyli to co napisałaś w początkowym poście.
Bo wydaje mi się ze takich rzeczy nie ma, moge sobie w 100% legalnie wynająć komuś pokój 4m^2 albo mieszkanie które w całości ma metrów np 14. Jeśli to łamie jakieś przepisy czy zarządzenia
@KeepCalm: Myślę, że w takiej sytuacji najlepiej zdać się na specjalistę od nadzoru budowlanego :)

https://www.piib.org.pl/budownictwo-aktyprawne-61/przepisy-i-warunki-techniczno-budowlane-aktyprawne-180/593-rozporzidzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-12-kwietnia-2002-r-w-sprawie-warunkechnicznych-jakim-powinny-odpowiadaudynki-i-ich-usytuowanie-cz-1

PS. wszystko co miałam do powiedzenia w tej kwestii napisałam wyżej, Ty natomiast w swoim komentarzu wracasz do samego początku rozmowy

Reasumując - prawdopodobnie możesz wynająć swoje 20 metrów w piwnicy bez okien 15 osobom, ale ja NIE JESTEM specjalistą w tej kwestii i szczegółów nie znam. Zwróć się do fachowca