Wpis z mikrobloga

#!$%@? #apple jak najtańszą dziwkę, a ich #imac to jest mistrzostwo świata.
Chcesz sobie obrabiać zdjęcia na Macu, dajesz te 4-5k i masz komputer, monitor, klawiaturę i mysz.
Gotowe profile (Adobe RGB, sRGB itp.) które sobie można stosować w Photoshopie czy innym gównie.
Chcesz obrabiać zdjęcia na Windowsie - kupujesz #!$%@? drogi monitor Eizo albo NEC, zamawiasz gościa który go musi skalibrować,co nie jest wcale takie tanie, musisz kupić licencję na system, dziadostwo może wywalić błąd w najmniej oczekiwanym momencie, aktualizacje to w większości jakieś sprawdzacze legalności licencji i aktualizacja zabezpieczeń która nic nie da. Nie licząc kosztów samego PC, który musi kosztować te 2,5k żeby do czegokolwiek obecnie się nadawał.
Windows 10 wygląda jak gówno, każda kolejna edycja #osx wygląda lepiej

Stary iMac A1311 z 2010 roku ma lepszą matrycę niż obecne laptopy z marketu po 4000 zł. I nawet z tym nie handlujcie.
#komputery #fotografia #macbook #windows
Tomek3322 - #!$%@? #apple jak najtańszą dziwkę, a ich #imac to jest mistrzostwo świat...

źródło: comment_bRZNXvF9w0G9qsrmjI7iwogThThQdMSi.jpg

Pobierz
  • 11
Stary iMac A1311 z 2010 roku ma lepszą matrycę niż obecne laptopy z marketu po 4000 zł. I nawet z tym nie handlujcie.


@Tomek3322: Znaczy imac to laptop? Bo wychodzi, że robisz takie porównanie.

Chcesz sobie obrabiać zdjęcia na Macu, dajesz te 4-5k i masz komputer, monitor, klawiaturę i mysz.


@Tomek3322: W najtańszym modelu nie masz nawet SSDka, masz dwurdzeniową i5, z czym do ludu...

dziadostwo może wywalić błąd w
@Tomek3322: z tym, że Apple teraz robi kiepski sprzęt. Mam MBP z 2015 roku i dla mnie nie ma teraz alternatywy. W pracy miałem 2 ntMBP13 i jakość wykonania ekranu (tam jest chyba plastik nie szkło) to była kupa. Klawiatura kupa. Grzał się przy paru kartach w Firefoxie. Tak samo samo mam ze swoim iP6s+. Cykam się zmigrować ale będę musiał bo 4 lata na jednym telefonie to dla mnie nowość.
@Immortale: jak telefon Ci nie pasuje, to polecam Samsung S9/10, jedyne modele co mi się podobają po iPhone 6s. Żadne #!$%@? czy inne lenovo. Chodzi to równie szybko, nawet lepiej i aparat wymiata. Jedyny minus to Android, jak ktoś go nienawidzi. Mam S9 od marca i jest mi z nim bardzo dobrze.
@Tomek3322: Siostra ma S10 i szczerze to parę dni się nim bawię i ciężko mi się przyzwyczaić. Cholernie nieintuicyjny jest dla mnie teraz ten system. Do ery S4 miałem flagowce i uwielbiałem Androida ale teraz to nie widzę powodu dlaczego miałbym zmieniać system który mi pasuje na coś co jest przekombinowane ;)
zamawiasz gościa który go musi skalibrować,co nie jest wcale takie tanie, musisz kupić licencję na system, dziadostwo może wywalić błąd w najmniej oczekiwanym momencie, aktualizacje to w większości jakieś sprawdzacze legalności licencji i aktualizacja zabezpieczeń która nic nie da. Nie licząc kosztów samego PC, który musi kosztować te 2,5k żeby do czegokolwiek obecnie się nadawał.

Windows 10 wygląda jak gówno, każda kolejna edycja #osx wygląda lepiej


@Tomek3322: jedno zdanie i tyle
nie licząc kosztów samego PC, który musi kosztować te 2,5k żeby do czegokolwiek obecnie się nadawał.


@Tomek3322: No i? wszedłem sobie na stronkę imaca, 5499 zł za 22 calowy który ma dwurdzeniowy procesor. 6499 zł za 4 rdzeniowy i3 gdzie sam procesor jest warty może z 600zł. Gdyby ktoś porównywał koszt całej platformy + monitor to może miałoby to jakiś sens, ale jeśli ktoś ma już monitor to za 2.5k bez