Wpis z mikrobloga

Trylogia Banner Saga to trylogia w pytę, serdecznie polecam.


Jeśli ktoś nie ma pojęcia czym jest ta gra to chyba najprościej będzie jeśli zacytuję pierwszy wynik z Google: "Taktyczna gra fabularna | Strategiczna gra turowa".
Niektóre serwisy podają, że to RPG lub cRPG ale według mnie tej serii najbliżej... do książki fantasy.

Nie wiem czy to ze względu na dużą ilość tekstu, styl graficzny, klimat czy wszystko to razem wzięte ale zawsze grając w Banner Sage miałem wrażenie, że czytam książkę a nie, że ustawiam centaury na polu bitwy w grze wideo.

Oczywiście gra nie jest idealna bo czasami zdarzają się bugi przy konsekwencjach wyborów a i polskie tłumaczenie nie obeszło się bez klasycznych wpadek typu "Julia poszedł; Julia zabił".
Są też (według mnie) błędy logiczne jak brak możliwości użycia przedmiotu na postaci X mimo tego, że to właśnie postać X dostała ten przedmiot podczas rozmowy ¯\_(ツ)_/¯

Jest ładnie, jest fajnie, czasami smutno, są też wspomniane wybory, które (tym razem już na pewno) mają znaczenie itd.
Trylogię można wyrwać za 80 lub 100 zł w zależności od wersji, naprawdę polecam.
Serio.

#gry #ps4 #bannersaga #thebannersaga
janushek - Trylogia Banner Saga to trylogia w pytę, serdecznie polecam.
SPOILER

J...

źródło: comment_P9ztRAGZTw891ZWP5zS7WsJp2qV25iWH.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
@janushek: warto też wspomnieć bdb ścieżkę dźwiękową (Austin Wintory, typ, który napisał muzykę m.in. do Journey). Jakieś tam potknięcia są, ale ogólnie jest to jedna z bardziej satysfakcjonujących całościowo rzeczy, w jakie grałem. Również polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz