Wpis z mikrobloga

Z takich życiowych osiągnięć to chyba mogę się lekko przyczynić do zmiany przepisów piłki przez IFAB. Podczas meczu Benfica - Milan zobaczyłem to śmieszne wybicie od bramki, zgrałem to i wrzuciłem tutaj oraz na reddit. Później mój klip wylądował na twitterze, postowali go dziennikarze, wywołała się dyskusja, a ten klip lądował w każdym wątku. IFAB postanowiło że na następnych obradach omówią ten temat. Pewnie przesadzam, ale wydaje mi się że gdybym tego nie zgrał to i nie wrzucił na reddit to nie byłoby takiej reakcji.

Tu przykład dyskusji dziennikarzy - https://twitter.com/DaleJohnsonESPN/status/1156134912690442242

A tak przy okazji to na razie postanowiono że przy takich zagraniach sędzia na nakazać powtórne rozpoczęcie gry, ale nie karać zawodników - http://theifab.com/news/clarification-law-16-the-goal-kick
#pilkanozna
Minieri - Z takich życiowych osiągnięć to chyba mogę się lekko przyczynić do zmiany p...
  • 55
  • Odpowiedz
@Minieri: Żeby nie być gołosłownym:

1.Procedura

Piłka musi być ustawiona nieruchomo. Może być zagrana z jakiegokolwiek miejsca pola bramkowego przez zawodnika drużyny broniącej.

Piłka jest wgrze, gdy opuszcza pole karne.

Przeciwnicy muszą pozostaćpoza polem karnym aż do
  • Odpowiedz
@Minieri: No bo rok temu piłka była w grze dopiero po opuszczeniu pola karnego, na tym polega zmiana przepisu. Nie na obecności zawodników w polu karnym, tylko na momencie kiedy piłka jest w grze. Opisywałeś to generalnie dobrze, ale w sumie to źle ;)
  • Odpowiedz
@takimireczek: No tak, mój błąd. Jako że praktycznie zawsze teraz wykopuje bramkarz to wszyscy zawsze opuszczali pole karne i stąd mi się pomyliło. Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem żeby ktoś oprócz bramkarza wykopywał.
  • Odpowiedz
@Minieri: Ja widuję pewnie dlatego, że sędziuję też ligi, gdzie często wybija ten co dalej kopie :D Jak pomyślę o TV, to w sumie też nie kojarzę. Coś mi majaczy w pamięci, że gdzieś kopał stoper po tym jak bramkarza coś bolało po starciu z napastnikiem.
  • Odpowiedz
@brednyk: Ale jest przepisów o celowym ominięciu przepisów by bramkarz mógł złapać piłkę podaną przez zawodnika ze swojej drużyny i nie jest to jasne co w takiej sytuacji zrobić bo ten przepis mówi o użyciu "sztuczki" a tu nie wiadomo czy to sztuczka czy nie. Bedą to dopiero omawiać, ale na razie zakazali.
  • Odpowiedz