Wpis z mikrobloga

Ej #drony , myśle nad zakupem do dokumentowania celów podrozniczo wycieczkowo rodzinnych DJI RYZE TELLO , czy w tańszych pieniądzach znajdę coś porównywalnego lub w tych samych coś lepszego #chinskiecuda z #aliexpress
Nie chce dokładać 1000 i kupić coś porządnego bo pewnie będę tym fruwał z 4x w roku także im mniej tym lepiej
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JohnnyAK11 ale zobacz jaki wiatr. Facet mówi żeby zobaczyć na jego skrzydło jak wieje, że jakieś 25-27 mil na h. Przy takim wietrze to miałbym obawy puszczać większego drona. Bo tu nawet nie chodzi o GPS a o moc żeby pokonać siłę wiatru. GPS to przy takim wietrze to raczej żeby go potem znaleźć ;)
  • Odpowiedz
@salvador5000: u mnie mavic jest bez problemu na takim wietrze.
Na początku powiedziałem, że żeby leciał na takiej wysokości bez problemu to musi w ogóle nie wiać. Ty mi wysyłasz film gdzie jest kilka razy niżej. Kiedy ja na to odpowiadam, zmieniasz temat
  • Odpowiedz
@JohnnyAK11 porownales teraz drona za 3tys do drona za 300pln. OP nie napisał dokładnie do jakich zdjęć potrzebuje, z jakiej wysokości. 20m to już fajne ujęcia można zrobić. Jakby gość miał kilka tysięcy to by nie szukał pewnie takich porad. Kupiłby sparka za 2tys i załatwione. I nie wiem gdzie zmieniłem temat. Po c--j się denerwujesz. I podałem przykład filmu pierwszego, że 10m wysokości lotu można obejść. Jak będzie fest wiało
  • Odpowiedz
@salvador5000

miałbym obawy puszczać większego drona

porownales teraz drona za 3tys do drona za 300pln


Uświadamiam go po prostu, że tello to nie dron którym będzie mógł latać wszędzie i robić nie wiadomo jakie zdjęcia
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik telo ujdzie jak masz niskie wymagania. Do zdjęć jeszcze ok. Lekki wiatr go potrafi zdmuchnąć. Kup apka tellofpv o wiele lepiej reaguje na nią niż na stocka, ma też opcję RTH która po naciśnięciu spowoduje powrót drona do miejsca startu. Ogólnie on się nie nadaje do filmów, strasznie tną przez to że są strimowane bezpośrednio na telefon po wifi. Ja bym szukał czegoś innego mimo wszystko. Może syma x5?
  • Odpowiedz
@salvador5000: @JohnnyAK11: Straszna kłotnia tu powstala tymczasem napisałem że drona potrzebuje do wycieczek rodzinnych i kilku ujec na rok takze im taniej tym lepiej , nie oczekuje od drona za 300pln jakosci phantoma , ma to byc zabawka i dopelnieni ujec aparatem ot tyle

@Kick_Ass: Nad Symą też myslalem ale jest troche duza a tu chodzi o to zeby wrzucic tez do plecaka foto - spark
  • Odpowiedz
@skurvol_Dominik do topór z gimbale to chyba bugs najlepszy będzie. Sparka w wersji combo używanej kupisz za około 1700-2000 zł, a tello z padem kilkoma bateriami , extenderem torbą i powerbankiem to połowa tego praktycznie więc zastanów się. Ewentualnie parrot anafi
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: Nie no 1700pln to w ogole bez sensu - ja to potrzebuje do tego zeby miec fotke z wyceiczki kilka razy do roku
Dwa nie umiem tym latac - jakbym r----------l drona za prawie 2k to bym sie mocno zdenerwowal a 300pln jakos przzezyje
3 z tego co ogladam to Tello w zupelnosci mi wystarczy - szczegolnie ze uzywki mozna za 200pln dostac a nowy za 350
4 jak
  • Odpowiedz