Wpis z mikrobloga

Mireczki, moja mamuśka (kobieta po 50 z pierwszym w swoim życiu smartphonem) zrobiła jakąś aktualizacje telefonu Huawei p9 LITE. Po włączeniu wyskakuje coś takiego jak na pic rel. W necie szukam czegokolwiek na ten temat i podobno jest to następstwo zrootowania telefonu. Jednak ludzie którzy opisywali problem, jak i zarówno moja mama na pewno nie robili roota. Znalazłem koło 4 podobnych przypadków za pomocą googla, ale nigdzie nie ma rozwiązania problemu. Próbowałem zrobić jakiś hard reset ale nic się nie udaję.

Telefon można włączyć w pewnym stopniu, ale chce on się zalogować do konta google,( w celu weryfikacji?) ale nie działa nawet klawiatura systemowa ( to samo opisywaly inne osoby w internecie ) jedynie taka głosowa.

Może miał ktoś podobny problem i wie co należy zrobić? Choć nakierować?

#huawei #huaweip9 ##!$%@? #smartfon #android
Zajder - Mireczki, moja mamuśka (kobieta po 50 z pierwszym w swoim życiu smartphonem)...

źródło: comment_xP5I8mUjByIX8K6RcJXTqtKzWVn9oYEJ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@KapitanSoS: Próbowałem, nie udaję się go zrobić - po paru procentach przerywa i dziekuję bardzo.
@Suheil-al-Hassan: Co to dokładnie znaczy? :P Próbowałem podpiąć pod PC i telefon wykrywa ale nie można zobaczyć zawartości telefonu. Ściągnąłem jakiś ichniejszy program HiSuite ale z tego co zrozumiałem to wymaga mieć zainstalowaną apke na telefonie - a tego nie da się zrobić oraz nie mogłem znaleźć w obsługiwanych modelach tego właśnie telefonu
  • Odpowiedz
@elemelek20: Chcieli kasę za to? Bo nie zamierzam płacić za jakieś ich #!$%@? błędy i mamuśka prędzej będzie miała telefon z innej firmy, niż któreś z nas za to zapłaci
  • Odpowiedz
@Zajder: jest jakaś metoda powrotu do wcześniejszego androida. Spróbuj. Przed kolejną aktualizacją spróbowałbym zczytać kod do odblokowania bootloadera i go odblokować, bo telefon dziwnym trafem wykrywa aktualizacje. Nie mam Huaweia, ale tak bym zrobił ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Zajder Zrobiłeś reset ustawień telefonu, który był zalogowany do konta Google, stąd prośba o podanie danych, aby zweryfikować czy to właściciel telefonu usunął dane.

Jeśli nie można wywołać klawiatury przy weryfikacji konta Google, to przy zablokowanym bootloaderze nic nie zrobisz. No, można jeszcze spróbować wgrać nowy stock rom, ale to trzeba trochę o tym poczytać lub dać do serwisu.
  • Odpowiedz
@cyanoone:
@KapitanSoS:
@Volki:
@elemelek20:
@Suheil-al-Hassan:

Rozwinięcie sytuacji:

Oddałem telefon do serwisu. Babka była pewna, że to po prostu zablokowany telefon i trzeba wgrać na nowo oprogramowanie (60zł) lub gdyby się okazało, że coś więcej to będzie dzwonić i poda koszt i czy się zgadzam na naprawę. W przypadku braku zgody będę musiał zapłacić za diagnozę (40zł).

No i babka wczoraj dzwoni i najpierw mówi, że to jednak
  • Odpowiedz
@KapitanSoS: Ale telefon działa bez wymiany płyty głównej. Wychodzi na to, że udało im się wgrać na nowo oprogramowanie i dla nich problem nie działającej klawiatury wirtualnej to była płyta główna ( brawo technicy ) albo wymienili też ją i mnie za to nie skasowali. Nie wiem, mam to już gdzieś. Jeśli telefon przestanie działać, kupi się jakieś Xiaomi. Rodzicielka i tak już była na to gotowa :) Na pewno nigdy
  • Odpowiedz
@Volki: A to nawet nie wiedziałem, że swiftkey - bo właśnie ją wgrałem ze sklepu playa nie chcąc ufać tej googlowskiej :P

Miałem też podejrzenie, że może wydali mi nie ten telefon, ale sprawdziłem IMEI i się zgadza.
  • Odpowiedz