Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 282
Mirki lub Mirabelki, ktoś wie cóż to może być za kawaler? Uratowany z pyska kocicy. Skrzydła całe, lekkie zadrapanie przy uchu, rana oczyszczona.
Próbowałem to zmusić do ruszenia się w górę, ale po 3m opadł. Lot prosty, unikał przeszkodę w postaci ogrodzenia. Podejrzewam, że to w wyniku zmęczenia. Dostał wody i śpi wtulony w dłoni.
#ptaki #zwierzeta
bartlomiejf - Mirki lub Mirabelki, ktoś wie cóż to może być za kawaler? Uratowany z p...

źródło: comment_GH3xcrhTsd84DeuSr1WuyRdryKTz8eWr.jpg

Pobierz
  • 37
@TheAwaken: @Panczenisci: @Volvostationwagon: Moi drodzy, to nie jest wróbel. Miałem ich ...naście w dłoni. Wróble mają proste, krótkie dzioby, które przystosowane są do jedzenia ziaren. Ten ewidentnie ma zakrzywiony na końcu górną część.

@MacCredens: W 90% jest to drozd śpiewak, a jestem prawie pewny z uwagi na odgłosy zarejestrowane na youtube tego ptaka.

Po 40 minutach spania, dostał wody i odleciał na wysoką tuję przelatując jakieś 6-7m. Wydaje
@bartlomiejf: Jeśli nadal nie jesteś pewna co to za gatunek to jest to dokładnie jak napisał @Morthgar, podlot dzierzby gąsiorek. Drozd śpiewak po pierwsze jest znacznie większy, a po drugie widać na pierwszym zdjęciu charakterystyczny dla dzierzb hakowaty dziób podobny jak u dużych drapieżników jak np. jastrzębie.
I gratulacje za akcję, jest to gatunek z ciekawą biologią i chociaż w naszym kraju jest jeszcze w miarę liczny to na zachodzie