Wpis z mikrobloga

Dzień 6/30 #freakzmedytuje

25 minut. Nie wiem czy tak powinno być, ale mam wrażenie że teraz podczas zwracania mojej całej uwagi na oddechu potrafią wskoczyć w tym samym czasie jakieś myśli lub wyobrażenia, pomimo tego co zwykłem robić zawsze. Trochę mnie to zmartwiło, że już trochę czasu minęło i jakby pojawił się nowy problem nad którym będzie jeszcze trudniej zapanować. Ewentualnie dziś po prostu mi nie szło ;p

Kolejną trudnością jaka się pojawia przy sesjach 20+ minut jest brak w pełni komfortowej pozycji, to coś nad czym chyba najbardziej powinienem popracować bo będzie mi to uniemożliwiało dalszy trening. Mam dziwne uczucie jakbym siedział pochylony do przodu, ale gdy otwieram oczy to siedzę prosto. Postanowiłem to nagrać aby ujrzeć czy rzeczywiście się pochylam i nie, mózg chyba sobie znalazł inny sposób na popsucie mi zabawy robiąc takie niemiłe złudzenia.

To niesamowite jak organizm bardzo opiera się przy wprowadzaniu zmian. Pojawiają się wymówki, aby tylko nie odbyć sesji, zrobić sobie przerwę, pesymistyczne myśli demotywacyjne itp. Z tym samym spotkałem się u ludzi którzy próbują się odchudzać zmieniając nawyki żywieniowe lub zaczynać przygody na siłowni. Mózg zaczyna płatać nam figle które trudno dostrzec. Nie rozumiem takiego mechanizmu, ale z drugiej strony fascynuje mnie jak można go "shackować".

#medytacja #przemyslenia #30dnibezprokrastynacji #freakz #dziendobry
Freakz - Dzień 6/30 #freakzmedytuje

25 minut. Nie wiem czy tak powinno być, ale ma...

źródło: comment_XmjjFwb5H0uZXz0ZOwn00Zj6ktgWXSsK.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Freakz: Przed medytacją polecam z góry zaakceptować wszystko co się będzie działo w trakcie sesji, to trening umysłu i u mnie to często wygląda tak że podczas medytacji dostaję ostry #!$%@? żeby potem w życiu było łatwo, w medytacji nie chodzi o to żeby było miło i przyjemnie.
Pamiętaj że każdy stan jest przejściowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Freakz: Chyba za dużo od siebie wymagasz, oczywiście że będziesz miał cały czas jakieś myśli, to znaczy że twój umysł działa jak należy :)

Co do pozycji, ja często mam wrażenie że podczas siedzenia pochyla się na boki lub moja głowa sie obraca, co w tym momencie robię to absolutnie poddaje się temu co jest, jeśli czuję że siedzę tak czy inaczej to niczego nie zmieniam tylko dalej koncentruje się na
Sercio - @Freakz: Chyba za dużo od siebie wymagasz, oczywiście że będziesz miał cały ...