Wpis z mikrobloga

Mirki i Renklody, poleci ktoś coś do dostania typowo w #rossmann na oczyszczenie twarzy? Chodzi mi o to by oczyścić i obkurczyć pory przede wszystkim no i zredukować świecenie gęby. Wcześniej fajnie sprawdzała się maseczka z lirene (mineralny zabieg jakiśtam, peeling z glinką). Mam do wesela w rodzinie tydzień, chcę trochę ogarnąć ryj. Silikonową szczoteczkę i żel z eveline do twarzy mam, po prostu dawno nie używałem.. Mam też czarną glinkę z kosmetyków rosyjskich. Ktoś, coś? #kosmetyki #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 8
@Voltaire: żel oczyszczający Effaclar plus idealizer Vichy, pod oczy Tołpa (wybierz ten 10 lat więcej niż masz). Ewentualnie zamiast Effaclara zwykła glinka Loreal.

Sam ma problem ze świecącą gębą. Na okazje typu wesela na kilka dni przed wyłącznie powyższy zestaw i jest OK. Na co dzień szare mydło i ten Idealizer, a pod oczy Ziaja. Miej przy sobie chusteczki na wszelki wypadek, przetrzesz twarz od czasu do czasu i będzie OK,
@pazdoge: tak, mam świadomość składu, natomiast ja go stosuję na noc - rano faktycznie twarz świeci, ale po umyciu effaclarem czy glinką (na dzień żadnych kremów "liftujących" nie stosuję) spokój w zasadzie przez cały dzień.

Jeszcze kiedyś eksperymentowałem z kremami Organique - efekty były (twarz matowa), ale nie chciały do końca dobrze współpracować z moją cerą, bo mi się robiły jakieś przebarwienia. Po długich poszukiwaniach taki zestaw naprawczy (Effaclar, Vichy, Tołpa)
@rissah jeśli rano myjesz twarz silnym żelem oczyszczającym lub glinką i potem nie używasz kremu to tym bardziej się nie dziwię, że Twoja cera produkuje nadmiar sebum. Ciągle ją wysuszasz, a potem nie dajesz jej nic do picia. Sama musi się jakoś nawilżyć. Błędne koło.
Na przetłuszczającą się skórę najlepsze jest nawilżenie, nie wysuszanie.
@Voltaire: To serum: https://www.italianablog.pl/2015/08/bielenda-serum-aha-i-pha-10-analiza-skladu-i-recenzja/

Używam od kilku miesięcy i jestem zachwycona. Moja twarz ma do czynienia z kwasami od chyba 10 lat z powodu trądziku, ostatnio miałam już serdecznie dość tego typu mocnych terapii. Większość kwasów powoduje szczypanie, podrażnia skórę, robią się "suche skórki". Migdałowy to jeden z tych, na które moja skóra dobrze reaguje, bo brak ww. negatywnych efektów, a buzia jest gładsza i bardziej oczyszczona. Zwłaszcza, że teraz dzięki