Wpis z mikrobloga

@TotalDisaster: Dali dostęp do gry, ale dali tylko 6 z 12 postaci odblokowane.
Gdyby steam rozdawał gry, nawet robił "Free Hour" że od 19 do 20 jest jakaś gra za darmo, to by EGS upadł.
Steam ma więcej gier.

Ale póki EGS rozdaje gry za darmo to ludzie tam będą i będą kupowali tam gry, też dostałem tam Subnauticę za darmo, potem kupiłem jakąś jedną i drugą grę.
@TotalDisaster: Steam ma mało promocji względem EGS

EGS ostatnio rozdawał 50zł do zakupu gry, która kosztowała chyba 60/70zł
Więc defacto grę kupowałeś za 10/20zł oczywiście 50zł leciało do wirtualnego sklepowego portfela ale jednak coś.

To jest kłopot steama, że EGS daje takie promocje, że chcąc czy nie przyciągają sporo ludzi
@Deadlyo: No nie powiedziałbym. Jak dodasz do tego różne promocje na keyshopach, humble itd to steam wygrywa i będzie wygrywał. Np ostatnio był Fallout 4 vanilla za 20 złotych.
Epic tak robi (na razie?) bo musi jakoś konkurować i zwabiać do siebie klientów. Steam jest stabilny i robi 4-5 dużych promocji w roku (summer sale, winter sale, halloween i jeszcze z 1-2 gdzieś pomiędzy).
@TotalDisaster: TO jest jedyna przewaga Steama nad epic
Że mają do gier kody, kwestią czasu jest tylko kiedy epic doda klucze do swojego sklepu i też cdkeys będzie sprzedawało kody do EGS

Tym bardziej monopol nie służy nam graczom.
Gdyby był tylko steam to grę "Genesis Alpha One" musiałbym kupić za okolice 100zł
Dzięki EGS kupiłem grę za 79.99 i do tego oddali mi 50zł
@Deadlyo: Nie zgodzę się. Imo epic nie ma żadnej przewagi nad steamem poza pojedynczymi exclusivami. Biblioteka malutka, sklep gorszy, ceny no z tego co słyszałem to niewiele lepsze. Ficzery typu cloud save, fora, serwery steama itd, epic tego nie ma. Także nie widzę powodu by ludzie mieli się masowo przesiąść na egs.

I myślisz, że ta gra na steamie nigdy nie byłaby w promocji, albo nie byłaby promocji w jakimś keyshopie?