Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypomnę dwa filmy z podobnym motywem...
Niniejszy , drugi film jest niestety trochę zapomniany, a szkoda bo to bardzo dobra i klimatyczna historia z podgatunku "licealnego" kina akcji z wątkiem SF...

" Projekt Manhattan " (Deadly Games, 1986).

(Pierwszy przypominamy film to klasyka - "Gry wojenne")

Historia zdolnego nastolatka, żyjącego razem z matką w małym miasteczku Ithaca.

Kobieta, będąca w separacji z mężem, poznaje naukowca, który w swoim laboratorium na zlecenie armii USA produkuje izotop plutonu, wykorzystywany do budowy bomb jądrowych.

Nastolatek jest częstym gościem w laboratorium, przy okazji poznaje wszystkie tajemnice z nim związane - od informacji o plutonie, po szczegóły systemu zabezpieczeń.

Chłopak wraz ze swoją przyjaciółką, redaktorką szkolnej gazetki, postanawia włamać się do laboratorium i wykraść groźną substancję.

Chce zbudować w garażu prawdziwą bombę atomową, aby uświadomić władze jak łatwo można to zrobić, i zaprotestować przeciwko broni nuklearnej.

Wkrótce do władz dociera informacja o skonstruowaniu na przedmieściach walizkowej bomby atomowej.

Rozpoczyna się wielka obława aby schwytać domniemanego terrorystę - żywego lub martwego...


Jeśli ktoś nie widział - #polecam.

Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line (lektor, 720p, cda).

⇨ #zlotaeravhs, pod tym tagiem znajdziecie wszystkie wcześniej "przypominane" przeze mnie filmy, jak i kolejne które się pojawią...

A ich okładki "hurtowo" można obejrzeć w zakładce z grafikami...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#bombaatomowa
#ogladajzwykopem #starealedobre #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club #fantastyka #filmnawieczor

Montago - Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" przypomnę dwa filmy z podobnym motyw...

źródło: comment_xPZnLbF0yQ4w1WhTPRF4aCGx0GPy4WQJ.jpg

Pobierz
  • 4
@DeadIy:

Ależ nie ma problemu, Twój tytuł jest teraz chyba tytułem głównym filmu.
Często są różne nie tylko polskie tytuły, ale i oryginalne.
Miałem podać oba oryginalne, ale jeden jest widoczny na okładce, to dałem tylko ten z epoki... ;)
A każdy zainteresowany i tak da się radę zorientować o co chodzi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)