Wpis z mikrobloga

Dzień 3/30 #freakzmedytuje

Dzisiaj już 20 minut, które zleciało szybko, a sama praktyka była bardzo przyjemna. Czułem nawet że mogłem spędzić jeszcze trochę więcej czasu, ale powolutku. Umysł doskonale obrazuje załączony przeze mnie gif, próba bezustannej walki z chaosem myśli jest bezcelowa i prowadzi donikąd ewentualnie rodzi stres, nerwy, lęk. Nie da się ich pozbyć, one będą zawsze. Jedyne co możemy zrobić to zdać sobie z nich sprawę, pozwolić się pojawić i pozwolić bezszelestnie odejść tak szybko jak się pojawiły. Naturalnie, bez walki, bez nadmiernego wysiłku. Robi się to poprzez przenoszenie swojej uwagi na obiekt medytacji, w moim wypadku jest to oddech. Po pewnym czasie coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że znowu odfrunęliśmy świadomością gdzieś daleko w bezkres danej myśli i "nie było" nas przez jakiś czas. Wtedy wracamy do obiektu medytacji i za chwilę znów napotkamy jakąś myśl i cały cykl się zapętla. Na tym obecnie polega moja praktyka i zauważam, że daję się "porwać" na krócej i szybciej "powracam" znów na ziemię.

Po takiej sesji czuję spokój, jest jakoś tak inaczej, taki brak wewnętrznego napięcia ku pogoni sam nie wiem czego. Miłe uczucie, szkoda że nie mogę go zatrzymać na dłużej. Wciąż nie mam pomysłu skąd czerpać motywację do wykonywania z przyjemnością codziennych czynności jak sprzątanie czy robienie prania...

#medytacja #przemyslenia #30dnibezprokrastynacji #freakz #dziendobry
Pobierz Freakz - Dzień 3/30 #freakzmedytuje

Dzisiaj już 20 minut, które zleciało szybko, a...
źródło: comment_cTZ0kcrIK7d6NrwTIR7c5ynr06vbZTpW.gif
  • 5
@Dr_Killjoy: jak ogarniasz angielski to polecam testowo zacząć od apki Headspace, bardzo fajne animacje i przyjemny głos prowadzącego świetnie nadają się jako wprowadzenie do medytacji dla całkowicie początkujących. Jeśli temat się spodoba to The Mind Illuminated - kompendium wiedzy podzielone według etapów doświadczenia w medytacji, mnóstwo wiedzy bardzo dobrze skategoryzowanej, bierze pod uwagę problemy i utrudnienia praktyki w naszych czasach.
jak zacząć


@Dr_Killjoy: The Mind Illuminated to wszystko czego potrzebujesz, polecam bardzo serdecznie stamtąd głównie czerpałem wiedzę. Jeśli chcesz zacząć na szybko to tutaj wideo 5 minut które ogarnia same podstawy i możesz od razu spróbować ^^
Freakz - > jak zacząć

@Dr_Killjoy: The Mind Illuminated to wszystko czego potrzebu...