Wpis z mikrobloga

Od wczoraj mam nowe używane Playstation 3 :)
Wraz z konsolą kupiłem GTA V na płycie i chcę to zainstalować, żeby sprawdzić czy to rzeczywiście taka fajna gra. W sumie to całą konsolkę kupiłem dla tej gry... heh. ()
Instalacja się zaczyna, gra się powoli stopniowo instaluje przez 40 minut, w międzyczasie konsola sobie dogrywa aktualizacje z sieci, wszystko wydaje się iść prawidłowo, ale za każdy razem postęp instalacji zatrzymuje się na jakimś etapie i się jakby zawiesza ten proces. Na ekranie wyświetlane są tylko slajdy z gry, a stan instalacji pokazuje ciągle np: instalacja 6079/8400 MB. Sama konsola nie jest zawieszona, bo można wejść do głównego menu i z tego poziomy "wyjść z gry". Konsola jest przez sprzedawcę ponoć zresetowana, na dysku jest ok 400GB wolnego miejsca, inne gry się normalnie instalują i są grywalne, tylko GTA 5 nie chce. Płyta z grą wydaje się być oryginalna i jest wizualnie w bdb stanie.
Próbowałem usuwać z dysku (odinstalowywać) poprzednie niedokończone instalacje GTA V, ale nic to nie daje. Za każdym razem instalacja sie jakby zawiesza, ale bez komunikatu żadnego o błędzie.
Spotkał się ktoś z tym błędem, jest na to jakiś sposób?
#gta5 #ps3 #gry #gtav #kiciochpyta #pomocy #playstation
  • 17
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Na pierwszy rzut oka jest to uwalona płyta po prostu, wizualnie może być ona okej, ale płyta mogła być równie dobrze ścierana w procesie regeneracji, a ten nie zawsze się musi udać.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: @robvan: Mówicie, że jednak coś nie tak z płytą? Dziwi mnie tylko, że konsola żadnego komunikatu o błędzie odczytu nie zgłasza. Na PC i systemie MS od razu wyskoczyłoby okno że read error... hmm.
Dzięki za opinie, to będę żądać wymiany nośnika z grą.
  • Odpowiedz
  • 0
@CuckCuckKlan nie, nie wiedziałem. I co, ten emulator jest darmowy i wszystkie gry chodzą? Bo przyznam, że trudno mi się steruje w grach typu TPP padem konsoli. Muszę się tego uczyć od podstaw,, jednak myszką i klawą łatwiej, celniej strzelać itd
  • Odpowiedz
@Squatlifter: Nie działają, nie słuchaj xD.

Kompatybilność emulatora to jest generalnie dramat, w mało co pograsz, a wymagania sprzętowe są niesamowicie wysokie. Nie ma co sobie tym zawracać głowy jak PS3 kosztuje 200-300zł.

Ale jak jesteś ciekawy to możesz sobie przejrzeć listę gier kompatybilnych: https://rpcs3.net/compatibility?c=

Na liście też nie ma wszystkich gier, ale o jakichkolwiek "hitach" z ps3 możesz zapomnieć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Squatlifter: Wszystkie to nie, ale staraja się te najpopularniejsze exclusivy zrobić grywalnymi np. Persona 5 czy God of War 3. Na stronie RPCS3 możesz to sprawdzić status gier i tak jest za darmo. Emulator jest ciągle rozwijany (). Co do padów i strzelanek, to jak grałem padem w Vanqisha to momentami miałem ochotę się zastrzelić. Myszką 1 sek i dokładnie wycelujesz, a padem 3-5
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: Czyli co grafika około 1000zł, procesor około 1000zł, do tego ramy, płyta główna, zasilacz, obudowa.

A i tak jestem ciekawy czy na tej konfiguracji każda gra pójdzie sprawnie, z tego co nie raz czytałem nie jest kolorowo. To fajny projekt (w formie ciekawostki), ale proponować komuś to jako zamiennik PS3 to wpuszczanie na minę.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: Masz jakieś stare info. RX 470/480 który jest na poziomie GTX 1060 idzie wyrwać używkę za 400 zł (https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-4gb-8337139337), chyba że się kupuje starą technologię, bo tak pan w MediaMarkt doradził ( ͡º ͜ʖ͡º). Procesor nie 1000 zł tylko 540 zł (https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-5-2600-3-9ghz-16mb-box-7788171612). Z twoich 2k robi się 940 zł. Pozostałe podzespoły fakt trzeba dokupić, ale chyba wolałbym uniwersalny sprzęt, niż pudło do gier
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: Zmieniasz nagle karty, zmieniasz procesor. Ja tego nie śledzę i nie mam zamiaru, nie interesują mnie ceny jak i podzespoły dopóki nie zabieram się za zakup PC. Wygooglowałem ceny tego co podałeś, grafiki były około 800zł, a procesory z tej serii miały ceny bardzo różne, nie mam czasu i ochoty tego szukać bo nie ma to znaczenia, możesz mieć obecnie złożonego kompa z najlepszych Ryzenów, RTXów i co z tego?
  • Odpowiedz