Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Jerzu: a ja tam bym pogonił gnojka i wezwał policję, bo to co się zaczyna dziać z tymi elektrycznymi popierdółkami to jest jakiś koszmar. Dostałby gamoń kilka stówek mandatu plus jakieś odszkodowanie za zniszczony rower i by się nauczył, że przed skrętem obowiązkowo łeb patrzy się za siebie.
Do wesela się zagoi, Panie Jerzu!
  • Odpowiedz
@Jerzu Podczas wymijania kierujący rowerem jest zobowiązany zachować bezpieczny odstęp od wymijanego pojazdu lub uczestnika ruchu, a w razie potrzeby zjechać w prawo i zmniejszyć prędkość lub zatrzymać się

Przed wyprzedzeniem kierujący rowerem jest obowiązany upewnić się w szczególności, czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu        Do obowiązkowego wyposażenia roweru należy dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. Ciebie dotyczą te same prawa golinogo xddd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Jerzu: a moim zdaniem miejsce małych elektrycznych pojazdów (nieelektrycznych zresztą też) powinno być właśnie na drogach rowerowych, pezyciwko słuchawkom też nic w sumie nie mam. Mimo wszystko jego winie oczywiście nie umniejszam, powinien się rozejrzeć.
  • Odpowiedz
@R___n: w takim razie do zakupu roweru powinien być dorzucany gliniarz gratis, żeby w razie złamania prawa od razu dawał mandat xD
Hulajnogarze i rolkarze zaraz po madkach p0lkach to największy rak polskich ścieżek rowerowych. Za żadne skarby nie przetłumaczysz takiemu, że nie może iść/jechać ddr, że (w rozumieniu ustawy prawo o ruchu drogowym) jest pieszym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R___n: drogi rowerowe w naszych miastach nie mają ciągłości pozwalającej na poruszanie się wyłącznie po nich. Najczęściej nawet jak równolegle jest jakaś DDR to na 90% jechanie po jezdni będzie czymś uzasadnione - brak wjazdów/zjazdów, możliwości skrętu w lewo, droga tylko po jednej stronie ulicy, oznakowanie sprawiając że realnie to nie DDR itp, długo by wymieniać. Sam rowerzystą nie jestem, ale wystarczyło wsiąść parę razy na rower miejski żeby zrozumieć, że
  • Odpowiedz
@krabozwierz: Ja rozumiem, to tak jak dla kierowców są rowerzyści i pedalarze :D @vind: ja Cię doskonale rozumiem, tu chodzi o to że cześć potrafi zrozumieć i jechać DDR natomiast inni jadą główna ulica przez centrum gdzie masz np. ograniczenie do 70/80 km/h a tuż obok ścieżkę rowerowa. Przygody z ostatniego miesiąca, nowa DDR, około 3 km ciągłości spokojnie wjazd do miasta, od razu mówię ze bez żadnych wjazdów na
  • Odpowiedz