Wpis z mikrobloga

  • 1
@cagedindreams specjalistą nie jestem ale standardowo jak np zakłada się zmiękczacz wody to przed niego daje się minimum taki właśnie piankowy 20u, a często w standardzie jest piankowy + węglowy. Piankowy jest na zanieczyszczenia mechaniczne a ten z węglem usuwa chlor i jego zwiazku mówią też ze smak polepsza. Zamiast zmiękczacza mozna też same filtry zainstalować w zestawie potrójnym wtedy masz piankowy, taki z żywicą który zmiękcza wodę i węglowy. Wszystko zależy
  • Odpowiedz
@CorpusCallosum: Żółtawa woda często leci w czasie różnych prac naprawczych czy remontów. Żółtawy kolor oznacza, iż w wodzie tej zawarty jest tzw. film biologiczny (naturalny śluz), który pokrywa ściany wodociągów. Zawiera on związki żelaza, które w kontakcie z tlenem nadają wodzie żółtawy odcień. Taka woda nadal jest bezpieczna. Nie traci ani swojego składu, ani właściwości. Można to sprawdzić samemu. Wystarczy ją przegotować, a żółta barwa zniknie.

Podobnie kiedy woda z kranu
  • Odpowiedz
szczególnie zdrowa woda musi płynąc w kranach w jakiś starych blokach gdzie instalacje od nowości nie były wymieniane. Może i po wyjsciu z oszczyszalni taka woda nadaje się do picia, ale jak już przepłynie pół miasta i przepłuka rury w 50-letnim bloku to też bym nie polecał.
  • Odpowiedz
@iwunio: darmowa kawa gościu, nie potrzeba ekspresu, a jaka oszczędność. Mój tata robiłby łyku łyku, a dopiero pozniej składał pozew wtedy, kiedy zdałby sobie sprawe, że nie mógłby umyć sobie nóg w umywalce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz