Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatanski_werset: No to trochę zmienia postać rzeczy. Ale jak nie masz kondycji i doświadczenia to branie 12 godzinnej trasy na pierwszą może Ci dać po kościach. Z drugiej strony nie są Tatry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatanski_werset: A to nie jesteś #!$%@?. Tylko jutro zobaczysz czy nie poszło w zakwasy :P Trasa jest dość łagodna, acz długa. Jest jeszcze kwestia ostatnich opadów, nie wiem jak to będzie tam na szlaku wyglądało. Może być i błoto po kolana. Na Tarnicę to masz w miarę bity trakt.
Wg mapy to jest okolo 12h


@Szatanski_werset: Według jakiej mapy? Wszystkie moje + przewodnik pokazują ok. 8-9 godzin. Jeśli nie idziesz takiej trasy po raz pierwszy i masz zweryfikowaną kondycję, to spokojnie do zrobienia w jeden dzień. Mecząca będzie na pewno, zwłaszcza wyjście na Riabią z Wetliny jest dość nużące, potem przejście szlakiem granicznym bardzo fajne, piękne i niedoceniane widoki z Dziurkowca i Płaszy.
@JPRW: ja mam jakas mape kupiona w empiku i dotychczas wszystkie czasy sie sprawdzily. Czytalem ze jesienia jest tam przepieknie kolorowo jak idzie sie szlakiem na granicy. Zobacze jutro rano czy mi nogi nie odpadly od dzisiejszego marszu. Chociaz znajac moj zapal to wybiore sie tak czy siak :P
@Szatanski_werset: Mapa Turystyczna mówi 7.40 h KLIK
Mapy.cz 8.52 h KLIK
Z mapy Compassu wychodzi jeśli dobrze liczę 7.45 h KLIK
A przewodnik Rewasza szacuje czas przejścia na 8.30 h

Dokładnie tydzień temu robiłem dłuższą trasę Przysłup-Okraglik-Riaba-Ustrzyki Górne i zmieściłem się w 11 godzinach. Weź pod uwagę, że upał upałem, ale błoto na szlaku ciągle jest i może być więcej (burze), a jeśli wychodzisz wcześnie rano, to możesz mieć do czynienia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szatanski_werset: Kolega wyżej Ci wyjaśnił. Nawet przejściowe opady powodują powstawanie błota, które w lasach trzyma nawet kilka dni. Bardziej uczeszczane szlaki są ubite, ale inne... No cóż, chcesz to sprawdzaj :P