Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #prawo #wynajem #mieszkanie #najemokazjonalny

Mireczki pomocy.
1. Pierwszy raz spodobało mi się mieszkanie, w którym właściciel wymaga umowy najmu okazjonalnego. ()
2. Mam osobę, która może wszystko poświadczyć.
3. Jak powinna wyglądać z mojej strony jako potencjalnego lokatora procedura zawarcia takiej umowy?

Internet nie pomaga wiele. Czy ktoś mógłby mi #!$%@? w punktach wytłumaczyć, bo słyszę sprzeczne wersje ¯\_(ツ)_/¯
  • 9
  • Odpowiedz
@kajss zalezy czy notariusza masz ogarnac Ty czy wlasciciel. Generalnie u notariusza podpisujesz umowe z oswiadczeniem ze w razie czego mozesz zamieszkac gdzie indziej i tyle. Pamietaj zeby w umowie poprosic o umieszczenie okresu wypowiedzenia z Twojej strony bo gdy nie bedzie takiego wpisu nie mozesz zrezygnowac bez kosztow przed koncem umowy.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: Jest wyrównanie akurat także spoko.
Tylko wiesz zgranie mnie osobiście, godzin notariusza, który działa jak #!$%@? poczta i tego podpisującego ehhh
Czyli tak:

1. Wysyłam "Ratującemu" załącznik, że jakby się wszystko #!$%@?ło, to może mnie przechować.
2. Podpisany przez "Ratującegp" załącznik skanuję i wysyłam notariuszowi?
3. ???
  • Odpowiedz
@kajss Ty musisz byc raczej osobiscie razem z wlascicielami na podpisaniu umowy chyba ze sie dogadales z notariuszem na online. Ja nie mialem takiej opcji i razem z wlascicielami zglosilem sie do ich notariusza i podpisalem umowe.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: OK moje pytanie dotyczy wcześniejszego etapu to znaczy
jak wygląda procedura pozyskania od osoby "ratującej" mnie tego papieru, że może mnie w razie czego przygarnąć?
  • Odpowiedz
@kajss wypelniony i podpisany przez wlasciciela innego lokalu formularz powinienes miec ze soba przy podpisaniu umowy. Druk powinienes dostac od notariusza albo sciagnac z neta.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: Czyli formularz właściciela innego lokalu może zostać wypełniony "zdalnie" bez konieczności stawiania się tegoż właściciela u notariusza, dobrze zrozumiałem?
  • Odpowiedz