Wpis z mikrobloga

  • 0
Masakra, co chwilę wpisy kiedy dojdzie. Zrobiłeś zakupy w Chinach za cebulacką cenę, to płacisz czasem oczekiwania. JPRDL
  • Odpowiedz
@Dawid_013 @Andczej: Jakoś 2 tygodnie temu kolega z pracy zamówił coś po raz pierwszy z aliexpress.
2 dni temu wspominał, że coś jest nie tak bo od 3 dni status przesyłki się nie zmienia.
Ja po 4 latach doświadczenia zamawiania z Chin XD
  • Odpowiedz
@AliPaczka Pewnie byś miał racje, gdyby nie fakt, że ostatni status to "przesyłka opuściła kraj wysyłki" a ostatni (zwyczajowo) status to "przesyłka opuściła kraj wysyłki". Jeżeli chodzi o aliexpress to stary wyjadacz jestem, zamawiałem zanim to było modne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
LP00129392034936
W dokładnie tym samym formacie mam inne przesyłki i ich trasa jest podana od początku do końca, np.
LP00125814937270

Dalej mi się nie chce szukać.Przy każdej przesyłce mam zawsze pełny tracking od co najmniej 1.5 roku (nie rok i 5mcy, nie 5/12roku).

@AliPaczka:
  • Odpowiedz
@Pawelczi: to są numery pośrednika Yanwen, pod nimi kryją się inne - zależnie od tego za co zapłacił sprzedawca są rejestrowane albo nie, mogą być nawet kurierem DHL, który dojdzie w 2 dni.

Weźmy ten list (nie paczka, paleta,worek,kontener) LP00125814937270 który jak twierdzisz jest od początku do końca:

jak widać zmienia się na UH346448589TR, który również nie jest numerem rejestrowanym (zgodznie z wytycznymi UPU, brak również na stronie PP). Za
AliPaczka - @Pawelczi: to są numery pośrednika Yanwen, pod nimi kryją się inne - zale...

źródło: comment_cf3hpmKSy8tGYNiPprJwafNog9N1quIZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AliPaczka: To dziwne, bo zawsze porównuje na przesyłce numer przesyłki ( z żoną jedziemy z jednego konta, żeby złoto dobić, hehe) i numery się zgadzają. Nie miałem sytuacji, by była przesyłka dostarczona a faktycznie by jej nie było. Fart na ~80 przesyłkach, czy co?
  • Odpowiedz
@Pawelczi: miałeś zapewne oba te numery na przesyłce (numer yanwen często jest w lewym górnym rogu podany), część przewoźników zakleja oryginalną etykietę, sprawdź sobie kiedyś pod światło jak będzie jedna na drugą nalepiona :)
  • Odpowiedz