Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #cukrzyca!
Zdiagnozowano u mnie cukrzyce ciążowa. Udało mi się to wyregulować dieta i po godzinie po jedzeniu mam bardzo ładne wyniki.
Martwi mnie tylko poziom cukru na czczo - codziennie jest podwyższony (94-100, przy normie w ciąży 92, ale najlepiej poniżej 90). Ostatni posiłek jem zgodnie z zaleceniami o 22, zwykle jest to kanapka z pełnoziarnistego chleba.
Macie jakieś pomysły jak obniżyć cukier na czczo?
#zdrowie #dieta
  • 11
@zaba34: dopiero teraz trafiłam na Twój post - też mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową i miałam problem z cukrem na czczo - próbowałam jeść o 23, albo max do 19, pić szklankę mleka, no wszystko co tylko znalazłam w necie, ale dupa, skończyło się na insulinie nocnej. A Tobie udało się opanować te cukry? Podobno na czczo jest najgorzej, bardzo ciężko zrobić to dietą, bo chodzi o to, że trzustka nam dobrze
@jagodzianka_: tez właśnie dostałam insulinę, ale biorę dopiero 2 dni a z powodu wizyty u tesciow było kiepsko z dieta (a coś jeść trzeba :P)
Na szczęście insulina nie taka straszna jak się bałam ;)
Niestety z mleka musiałam zrezygnować całkowicie, w grę wchodzą tylko jogurty i kefiry :(
@zaba34: ja jestem w 14 tygodniu teraz, a cukrzycę mam od 9, insulinę jakoś od 11. Ale muszę przyznać, że działa super, biorę jak na razie 4j i cukier średnio ok. 80.
A co do diety, nie masz wyrzutów? Nie pisze, by się czepiać, ale mnie każde przekroczenie po posiłku stresuje i od razu psuje humor i boję sie, że szkodzę (,)
Ja mleko mogę, pije sobie
@jagodzianka_: ja nie mam jakiejś wielkiej tragedii z tymi cukrami, a diety dopiero się uczę. Wydawało mi się na przykład, ze na pierwsza kolacje mogę jeść wszystko, bo miałam piękne cukry, a wczoraj sie okazało, ze jednak nie xD
Ja już 32 tydzień, miałam zawsze trochę podniesione rano (94-95) ale lekarka twierdziła, ze po prostu mogę tak mieć, albo ze to w granicy błędu. Pierwsza krzywa w 14 tygodniu wyszła ok
@zaba34: ja też się zdrowo odzywialam, dużo sportu itp, więc tym bardziej zdziwko, że dopadła mnie ta cukrzyca - szczególnie że nie mam z czego chudnąć, a chudnę na tej diecie. Erytrol dla mnie jest ok, używam go już od kilku lat, teraz przede wszystkim do jakiś fit ciast z fasoli i innych takich, żeby sobie urozmaicić jedzonko, ale najbardziej to tęsknię za miodem. Nie wyobrażam sobie jesienią nie pić herbatki
@jagodzianka_: ja uznałam, ze stres bardziej dziecku szkodzi niż tez cukier. Zwłaszcza jak na codzień się staramy pilnować i raz na jakiś czas podniesiony wynik po prostu się zdarza i na pewno spustoszenia siać nie będzie.