Wpis z mikrobloga

Mirki, jak policzyć amortyzację samochodu którym będę rozwoził towar? Próbujemy ustalić cenę za usługę więc jak na razie liczymy wszystkie koszty. Samochód będzie dowoził żywność na podobnej zasadzie jak w pizzeri dowozi się pizzę - czyli w koło komina, ale do jakiejś wioski 5km dalej również pojedzie. Chciałbym uzyskać cenę z kilometra, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, wliczę na pewno spalanie, olej co roku, rozrząd z kilometra, ale jak policzyć zawieszenie czy inne nieprzewidziane koszty w takim samochodzie?

#dzialalnoscgospodarcza #firma #wlasnafirma
  • 7
  • Odpowiedz
@Abiz: dolicz jeszcze opony i ubezpieczenie, płyn hamulcowy etc. Jezeli chodzi o zawieszenie to cholera wie. To zależy od drogi.

Ja bym tak liczył, że zakładam, że samochód ma mi służyc np 10 lat robiąc 20k km rocznie. Czyli to daje 200k km w cyklu zycia i kosztuje 100k. Czyli za przejechanie 1km kosztuje mnie 50gr za 'materiały' + koszty eksploatacyjne + twoja stawka.
  • Odpowiedz
@Abiz: tak z ciekawości, nie lepiej leasing z pakietem serwisowym? Macie stałą stawkę i wywalone na wszystko. Możecie wtedy przekalkulować dokładnie ile to by was kosztowało
  • Odpowiedz
@ahaw: Rata leasingu z tego co liczyłem wyjdzie nieco większy koszt niż starsze auto plus serwis na własną rękę, a jak biznes nie wypali to też mniejsza strata odsprzedać auto warte 5-6k niż zrobić cesję leasingu.
  • Odpowiedz
@ahaw: Chociaż z drugiej strony w starym aucie może pojawić się duża niespodziewana awaria, a w nowym citigo już niekoniecznie. Ale kto nie ryzykuje ten.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz