Wpis z mikrobloga

@radziol88: Jest sprawniejsze od zwykłego ponieważ nie powstaje na nim zator na pasie zewnętrznym. Pisałem o tym wyżej. Ponadto zezwala na zjazd z ronda z pasa środkowego, który normalnie nie jest dozwolony, a jest nagminnie stosowany przez wielu kierowców.

Wybacz, ale nie mam czasu na pisanie Ci tego samego następny raz. Piszesz wszystko z pozycji teoretyka. Polecam Ci przejechać się na to rondo kilka razy. Osobiście pokonuję to rondo codziennie
  • Odpowiedz
Osobiście pokonuję to rondo codziennie i uważam że bieżąca organizacja ruchu wyeliminowała patologie, które na tym rondzie były codziennością.

@virtroy: dzięki, to mi wystarczy.
  • Odpowiedz
Ponadto zezwala na zjazd z ronda z pasa środkowego, który normalnie nie jest dozwolony, a jest nagminnie stosowany przez wielu kierowców.


@virtroy: i obawiam się, że przez to kierowcy będą dalej zjeżdżać z wewnętrznych pasów na innych rondach przyzwyczajeni, że na tych kilku tak można. A to oni częściej blokują te skrzyżowania niż objeżdżający rondo zewnętrznym pasem.

Jechałem dziś tamtędy pierwszy raz, czytałem trochę o tym wcześniej i szczerze powiedziawszy póki co zgadzam się z @radziol88 - nie widzę większych korzyści. Ale może muszę się przekonać więc nie twierdzę, że zdania
  • Odpowiedz
@Krupier: Fajnie że byłeś tam i dzielisz sie swoim zdaniem. Pozwolę jednak je sobie skomentować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i obawiam się, że przez to kierowcy będą dalej zjeżdżać z wewnętrznych pasów na innych rondach


@Krupier: Zgadzam się. Powinna być zorganizowana akcja informacyjna
  • Odpowiedz