Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do wyjazdu do Wietnamu. Z tego co czytam to najłatwiej go zwiedzać na skuterze. Niestety mam tylko prawo jazdy B. Wiem, że z wypożyczeniem nie ma problemu, ale ubezpieczyciel w razie wypadku mnie oleje za jazdę bez uprawnień. Coś mi się obiło o uszy, że w Polsce kategoria B pozwala na jazdę do 125cc(kategoria A1). Czy istnieje opcja wyrobienia międzynarodowe prawa jazdy z kategorią A1 dzięki naszemu B? Czy muszę zrobić cały kurs A1 czyli jakieś 1.5k i dopiero potem międzynarodowe?
#wietnam #prawojazdy #ubezpieczenia #podroze
  • 10
  • Odpowiedz
@ThePawel: Jeśli masz 3 lata kat. B to możesz jeździć motocyklami na kat. A1, ale to nie oznacza że posiadasz tę kategorię. W międzynarodowym prawie jazdy A1 nie będzie.
  • Odpowiedz
@ThePawel: albo ryzykuj( ͡° ͜ʖ ͡°)

Policja często kontroluje kierowców. Niby międzynarodowe prawo jazdy jest tu egzekwowane od paru lat, ale różnie z nim bywa, poza tym trzeba mieć kategorię A, której ja nie posiadam. Wszędzie w necie czytaliśmy, że trzeba być gotowym na zapłacenie łapówki w przypadku zatrzymania. Kwota opiewa mniej więcej na 500 000 dongów (niecałe 25 USD). My mieliśmy jednak farta i nie
  • Odpowiedz
@Myrcin-: są tanie, pod warunkiem, że tylko się podrapałeś. Hospitalizacja i operacje, to bardzo duży wydatek. Przy braku uprawnień płacisz z własnej kieszeni
@ThePawel: Jazda bez papierów po Wietnamie to wielka głupota. Chociaż jeszcze większym problemem będzie brak doświadczenia na moto i nieznajomość lokalnego stylu jazdy
  • Odpowiedz
@Spearo: To powodzenia z prawkiem w Wietnamie.

To get a Vietnam motorbike driving license, the applicant must hold a valid Vietnamese residence permit or a work permit,
  • Odpowiedz
@Myrcin-: można mieć nawet na wizie turystycznej na podstawie prawka z Polski. Ale wtedy wietnamski dokument jest ważny przez maksymalnie 3 miesiące. Procedura szybka i niezbyt droga. Świeże info prosto z Wietnamu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz